Jesteś na stronie: Gra miejska – ZaGRAj w nieoczywiste
Ładowanie Wydarzenia

Gra miejska – ZaGRAj w nieoczywiste

Gra miejska – ZaGRAj w nieoczywiste
Data
25 października 2022
Czas
godz. 10:00
Miejsce

Szczegóły

Zapraszamy na warsztaty poprowadzone w formie gry terenowej ukazującej nieoczywiste zakamarki historii lokalnej.

Materiały edukacyjne do pobrania:
Jak krok po kroku przygotować samodzielnie grę miejską
Zagraj w nieoczywiste gra miejska_karta

Gra stanie się inspiracją do działania oraz interakcji, a ekscytujące łamigłówki i zadania pozwolą odkryć nieznane przestrzenie miasta i jego historii. Uczestnicy musza być przygotowani na: nową wiedzę, pobudzenie ciekawości, zdrową rywalizację oraz mnóstwo zabawy. Aby zagrać nie musisz znać historii Białegostoku wystarczą chęci, ciekawość i zaangażowanie. Ta gra pozwoli odkryć nieoczywiste.

Po zakończeniu części terenowej (czas trwania ok. 2 godz.) odbędzie się szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować i przeprowadzić grę terenową z swojej okolicy.

Prowadzące:

IZABELA SZYMAŃSKA – bibliotekarz, przewodnik, krajoznawca. Przewodnik turystyczny PTTK po województwie podlaskim, instruktor krajoznawstwa regionu oraz certyfikowany przewodnik po Muzeum Pamięci Sybiru. Od 2007 roku działa w Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku. Ma na swoim koncie: wykłady i prelekcje o historii regionu, wykłady na kursach przewodnickich, szkolenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych województwa podlaskiego, spacery tematyczne i wycieczki krajoznawcze według autorskich scenariuszy. Współautorka monografii: Pałac Branickich. Historia i wnętrza, Dom Sakowiczów. Historia domu i posesji przy ul. Warszawskiej 9 w Białymstoku. Autorka tekstów i członek zespołu redakcyjnego „Kanonu krajoznawczego województwa podlaskiego”. Autorka artykułów w: „Studiach Podlaskich”, „Roczniku Zabłudowskim”, „Głosie Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego”, „Gazecie Wasilkowskiej”, „Epei”, „Szeptach Juchnowieckich”. Prywatnie miłośniczka wszelkich podróży i książek.

Ewa Witkowska – zawodowo związana z sektorem edukacji, a od kilku lat także przewodnik turystyczny po województwie podlaskim oraz certyfikowany przewodnik po Muzeum Pamięci Sybiru. Organizowała również spacery po Białymstoku według autorskich scenariuszy, m.in. poświęcone białostockiej społeczności żydowskiej. Autorka i współautorka publikacji regionalnych o tematyce turystycznej.

25 października, godz. 10.00-14.00, Spodki PIK, ul. św. Rocha 14

Szkolenie zorganizowane w ramach projektu PRZYSTAŃ lokalnie, z programu „Kultura-Interwencje. Edycja 2022”.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Szkolenia Projekty