Jesteś na stronie: Gadżety z „Dziewczynką z konewką” idealne na prezent
Treść strony

Gadżety z „Dziewczynką z konewką” idealne na prezent

Zapraszamy do zakupu toreb, kubków i magnesów.

Zapraszamy do zakupu gadżetów z „Dziewczynką z konewką”. W ofercie są torby, kubki i magnesy, w różnych wersjach kolorystycznych. Gadżety można kupić w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku, przy ul. Jana Kilińskiego 8 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00.

Mural „Dziewczynka z konewką” to jedno z najbardziej znanych dzieł street artu na świecie. Namalowała go w 2012 roku Natalia Rak, w ramach organizowanej przez PIK akcji Folk on the street. Mural powstał na motywach legendy ludowej o wielkoludach. Akcja Folk on the street ma upowszechniać  folklor poprzez wprowadzenie w przestrzeń publiczną  tradycyjnych motywów ludowych z różnych obszarów – legend, pieśni, obrzędów, sztuki ludowej, rzemiosła ludowego.

Mural „Dziewczynka z konewką” jest na całym świecie bezbłędnie kojarzony z Białymstokiem – można zaryzykować stwierdzenie, że stał się jednym z jego symboli, a na pewno znajduje się wśród głównych punktów do zwiedzenia dla osób z całego świata przyjeżdżających do naszego miasta.

CENNIK:

Torba: 65 zł
Kubek: 45 zł
Magnes: 10 zł