Szczegóły
Zapraszamy na warsztaty poprowadzone w formie gry terenowej ukazującej nieoczywiste zakamarki historii lokalnej.
Materiały edukacyjne do pobrania:
Jak krok po kroku przygotować samodzielnie grę miejską
Zagraj w nieoczywiste gra miejska_karta
Gra stanie się inspiracją do działania oraz interakcji, a ekscytujące łamigłówki i zadania pozwolą odkryć nieznane przestrzenie miasta i jego historii. Uczestnicy musza być przygotowani na: nową wiedzę, pobudzenie ciekawości, zdrową rywalizację oraz mnóstwo zabawy. Aby zagrać nie musisz znać historii Białegostoku wystarczą chęci, ciekawość i zaangażowanie. Ta gra pozwoli odkryć nieoczywiste.
Po zakończeniu części terenowej (czas trwania ok. 2 godz.) odbędzie się szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować i przeprowadzić grę terenową z swojej okolicy.
Prowadzące:
IZABELA SZYMAŃSKA – bibliotekarz, przewodnik, krajoznawca. Przewodnik turystyczny PTTK po województwie podlaskim, instruktor krajoznawstwa regionu oraz certyfikowany przewodnik po Muzeum Pamięci Sybiru. Od 2007 roku działa w Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku. Ma na swoim koncie: wykłady i prelekcje o historii regionu, wykłady na kursach przewodnickich, szkolenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych województwa podlaskiego, spacery tematyczne i wycieczki krajoznawcze według autorskich scenariuszy. Współautorka monografii: Pałac Branickich. Historia i wnętrza, Dom Sakowiczów. Historia domu i posesji przy ul. Warszawskiej 9 w Białymstoku. Autorka tekstów i członek zespołu redakcyjnego „Kanonu krajoznawczego województwa podlaskiego”. Autorka artykułów w: „Studiach Podlaskich”, „Roczniku Zabłudowskim”, „Głosie Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego”, „Gazecie Wasilkowskiej”, „Epei”, „Szeptach Juchnowieckich”. Prywatnie miłośniczka wszelkich podróży i książek.
Ewa Witkowska – zawodowo związana z sektorem edukacji, a od kilku lat także przewodnik turystyczny po województwie podlaskim oraz certyfikowany przewodnik po Muzeum Pamięci Sybiru. Organizowała również spacery po Białymstoku według autorskich scenariuszy, m.in. poświęcone białostockiej społeczności żydowskiej. Autorka i współautorka publikacji regionalnych o tematyce turystycznej.
25 października, godz. 10.00-14.00, Spodki PIK, ul. św. Rocha 14
Szkolenie zorganizowane w ramach projektu PRZYSTAŃ lokalnie, z programu „Kultura-Interwencje. Edycja 2022”.