Jesteś na stronie: Ruszyły PIKtoGRAmy – wielkie święto teatru
Treść strony

Ruszyły PIKtoGRAmy – wielkie święto teatru

Ruszyły PIKtoGRAmy – wielkie święto teatru

Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się dziecięce grupy teatralne.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku po raz kolejny zainaugurował święto teatru amatorskiego. 18 kwietnia rozpoczęły się PIKtoGRAmy. To już IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej. W tym roku przesłuchania odbywają się w Domu Ludowym w Supraślu, a motywem przewodnim jest przyjaźń.

Każdy przegląd ma swoje hasło, temat przewodni – mówi Emilia Wyszkowska, koordynatorka PIKtoGRAmów. – Prezentowany repertuar musi do tego hasła nawiązywać. Jestem bardzo ciekawa, jak uczestnicy tegorocznego Przeglądu zinterpretują naszą propozycję.

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe. O tytuł Mistrza Piosenki i Mistrza Recytacji mogą walczyć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz osoby dorosłe. W ramach przeglądu odbywa się również Forum Teatrów, podczas którego prezentują się amatorskie zespoły teatralne z województwa podlaskiego. Wszystkich uczestników oceni jury powołane przez Podlaski Instytut Kultury. W tym roku jurorami są: Agnieszka Możejko-Szekowska, Dawid Malec, Marcin Tomkiel, Anastazja Popławska i Marta Shalkevich.

Jurorzy to osoby związane zawodowo z teatrem, ale nie tylko – mówi Emilia Wyszkowska. – Uczestników będą oceniać również specjaliści z takich dziedzin jak emisja głosu czy choreografia. Taki dobór jury gwarantuje, że każdy element występu zostanie zauważony i fachowo omówiony. Jury jest profesjonalne, ale jednocześnie bardzo otwarte i życzliwe – dodaje koordynatorka PIKtoGRAmów.

Przegląd potrwa do 28 kwietnia. Zakończy go uroczysta gala w białostockim kinie TON, podczas której poznamy zwycięzców tegorocznych PIKtoGRAmów.

fot. P. Dołżyński, PIK w Białymstoku

PIKtoGRAmy – wyniki i zdjęcia z gali

Nominacje do gali laureatów

Mistrzowie recytacji i piosenki – klasy 4-6

Mistrzowie recytacji i piosenki – klasy 1-3

Mistrzowie recytacji i piosenki – przedszkole

IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy

PIKtoGRAmy – dorośli

PIKtoGRAmy – teatry młodzieżowe