Jesteś na stronie: PRZYSTAŃ lokalnie – wyniki konkursu
Treść strony

PRZYSTAŃ lokalnie – wyniki konkursu

PRZYSTAŃ lokalnie – wyniki konkursu

Zakończyliśmy nabór wniosków konkursowych. 

Dziękujemy za zainteresowanie konkursem organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do dnia 15.07.2022 r., wpłynęło 17 wniosków. 

Wyniki konkursu do programu interwencje – plik pdf do pobrania (PDF, 200.9KB)

1. Nie ma lipy w parku!

2. Mam tę MOC!

3. Gabinet osobliwości Księżnej Anny.

4. Mielnik naszych przodków – tradycja i współczesność.

5. Augustów jak malowany – malowany historią.

6. Miś -historia prawdziwa.

7. #przystańMY nad Narwią.

8. Ekosfera nad Narwią.

9. Narew – rzeka ukrytych miejsc.

10. Dawno temu przy królewskim stawie…

11. PRZYSTAŃ w Kleszczelach.

12. Przystań na Cyplu.

13. Piosenki nie-Oczywiste.

14. nieoczywista Edukacja dla Natury.

15. Magia Naszego Mostu.

16. przystań TUTAJ – usłysz dźwięki dawnego Wąsosza.

17.Cykl integracyjnych warsztatów rękodzielniczych „Ceramika na Ziemi Tykockiej” „Widzialny znak niewidzialnego” – warsztaty ceramiczne i ikonograficzne przybliżające mniej znane zagadnienia wielokulturowości Tykocina.


Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs na współrealizację inicjatyw lokalnych w ramach zadania „PRZYSTAŃ lokalnie”,  współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”  oraz środków Województwa Podlaskiego.

To szansa na realizację ciekawych inicjatyw lokalnych. Tematyka konkursu powinna obejmować działania kulturalne w nieoczywistych, ale ważnych dla lokalnej społeczności przestrzeniach,  opowiadających historię danego miejsca i żyjących w nim kiedyś i dziś ludzi. Charakterystyczna górka, łąka nad rzeką, opuszczony budynek czy przystanek autobusowy na nowo mogą stać się miejscem, które łączy. Aktywizacja mieszkańców przez animatorów będących częścią społeczności pozwoli na odbieranie kultury w sposób bardziej osobisty i na budowanie wspólnej kulturalnej PRZYSTANI.

Każdy Wnioskodawca może przygotować i zgłosić do konkursu jeden Projekt. Całkowity koszt zgłaszanego Projektu powinien mieścić się w przedziale od 8.000 zł do 10.000 zł brutto.

Wniosek (formularz jest dostępny poniżej) należy przesłać drogą elektroniczną w terminie do 15.07.2022 r. wyłącznie na adres e-mail edukacja@pikpodlaskie.pl;

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 26, e-mail: edukacja@pikpodlaskie.pl.

Do pobrania:

PRZYSTAŃ lokalnie – formularz wniosku konkursowego (DOC, 483.5KB)

PRZYSTAŃ lokalnie – regulamin konkursu (PDF, 326.6KB)

PRZYSTAŃ lokalnie – wzór umowy (PDF, 459.7KB)

Budżet projektu to 189 tysięcy zł., w tym 104 tysiące to dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Interwencje, natomiast 58,5 tys. zł to dotacja przyznana przez zarząd województwa podlaskiego.