Jesteś na stronie: Kreatywna książeczka o Chopinie
Treść strony

Kreatywna książeczka o Chopinie

Kreatywna książeczka o Chopinie

Gdzie urodził się Chopin? Kto nauczył młodego Fryderyka piosenek i polskich melodii? Gdzie przyszły kompozytor spędzał wakacje?

Podlaski Instytut Kultury zachęca do kreatywnej zabawy z wydawnictwem powstałym w ramach projektu „Blisko Chopina”. Na stronie PIK można pobrać PDF z książeczką zatytułowaną „Pan Pichon, żołędziowa kawa i mazurki”. To publikacja dla dzieci z zadaniami do wykonania. Szarady, łamigłówki, propozycje ludowych zabaw i wskazówki krok po kroku odkrywają tajemnicę tytułowego Pana Pichon, czyli Fryderyka Chopina. Publikacja jest źródłem wiedzy o polskim kompozytorze i kulturze tradycyjnej, którą zachwycił się w młodzieńczych latach.

PIK zachęca, aby spędzić kreatywnie czas podczas ferii, wspólnie z rodziną bawiąc się, odkrywając ciekawostki i rozwiązując zadania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Książeczka do pobrania w formacie PDF (PDF, 15.1MB)