Jesteś na stronie: WYbudźcie kulturę! Konferencja inauguracyjna i warsztat
Ładowanie Wydarzenia

WYbudźcie kulturę! Konferencja inauguracyjna i warsztat

WYbudźcie kulturę! Konferencja inauguracyjna i warsztat
Data
25 kwietnia 2023
Miejsce

Szczegóły

Zapraszamy na konferencję inaugurującą program Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie.

Po roku przerwy Bardzo Młoda Kultura powróciła. Podlaski Instytut Kultury znalazł się w gronie operatorów regionalnych programu Bardzo Młoda Kultura (BMK), w edycji 2023-2025. W ciągu trzech lat PIK otrzyma z Narodowego Centrum Kultury 600 tysięcy złotych na działania związane z edukacją kulturową młodzieży. 

Konferencja inaugurująca edycję regionalną programu odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. (wtorek), w godz. 9:00-13:00, w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14. W programie spotkania przewidziane są wykłady oraz warsztaty z tematyki dotyczącej bieżącej edycji programu Bardzo Młoda Kultura, która skupiona jest na aktywizacji młodzieży do czynnego uczestnictwa w kulturze. Po zakończeniu części wykładowej, o godz. 13:30, zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji” (Uwaga! Brak wolnych miejsc. Chętnych prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową: edukacja@pikpodlaskie.pl).

Regionalna edycja programu BMK, realizowana w 2023 roku pod hasłem „WYbudźcie kulturę!” zakłada realizację inicjatyw odnoszących się do wyzwań cywilizacyjnych i społecznych, które w szczególny sposób dotykają ludzi młodych: problemów emocjonalnych i interpersonalnych związanych z pandemią, poczuciem osamotnienia, niepewności, zróżnicowania kulturowego i narodowościowego, zauważalnego obecnie w większości środowisk. Wszystkie zakładane w programie działania mają uświadomić, zwłaszcza młodym ludziom, że aktywny i podmiotowy udział w kulturze może być wobec tych wyzwań pomocny i skuteczny.

Program konferencji inaugurującej regionalną edycję programu Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim „WYbudźcie kulturę!”, Białystok, 25.04.2023

 • 8.00-9.00
  Rejestracja uczestników

 • 9.00-9.30
  Powitanie, przedstawienie założeń regionalnej edycji programu BMK „WYbudźcie kulturę!” oraz harmonogramu działań w woj. podlaskim w 2023 r.

 • 9.30-10.30
  Okres dojrzewania i wczesnej dorosłości. Budowanie tożsamości w zmieniającym się świecie – Agnieszka Kulesza, psycholog, psychoterapeuta.

  Agnieszka Kulesza – od ponad 20 lat zajmuje się wsparciem psychologicznym głównie młodzieży i młodych dorosłych. Pracowała w różnych instytucjach i ośrodkach wsparcia, aktualnie prowadzi praktykę prywatną.

 

 • 10.45-11.45
  Od LINII do NEUROLINII, czyli jakie zasoby ma w sobie GRAFIKA – Liliya Patonia, arteterapeutka, trenerka warsztatów kreatywności i rękodzieła.

  Liliya Patonia – arteterapeutka, psychoterapeutka Gestalt, trenerka warsztatów kreatywności i rękodzieła, a także miłośniczka kultury słowiańskiej i słowiańskich lalek motanek. Pomysłodawczyni i organizatorka Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Bajkoterapii „Z mojej bajki” (18-19 maja 2021 roku) w Polsce.

 • 12.00-12.20
  Oblicza neuroróżnorodności w zajęciach teatralnych z młodzieżą – Emilia Wyszkowska, instruktor teatralny (Podlaski Instytut Kultury).

  Emilia Wyszkowska – pedagog, arteterapeuta, animator i menadżer kultury oraz trenerka dramy (w trakcie certyfikacji). Z zamiłowania, pasji i doświadczenia zawodowego instruktor teatralny, reżyser teatrów niezawodowych. 

 • 12.20
  Dyskusja, zakończenie konferencji, poczęstunek.

 

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną prace plastyczne przygotowane przez członków młodzieżowej grupy teatralnej działającej przy Podlaskim Instytucie Kultury w ramach wystawy „WŁĄCZ. NEURORÓŻNORODNOŚĆ”.

 

WARSZTATY (Uwaga! Brak wolnych miejsc. Chętnych prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową: edukacja@pikpodlaskie.pl).

 

 • 13.30-16.30 Warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji” – Liliya Patonia.

 

Formularz zgłoszeniowy na konferencję

 

Szczegółowych informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.
tel. 85 740 37 25,
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Konferencje Warsztaty