Jesteś na stronie: Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom
Ładowanie Wydarzenia

Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom

Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom
Data
1 grudnia 2021
Czas
godz. 17:00
Miejsce

Szczegóły

Wspólnie z Fundacją Kamunikat.org zaprosiliśmy na spotkanie z jednym z najbardziej znanych białoruskich pisarzy współczesnych.

fot. P. Zientara / PIK w Białymstoku

 

Powieść „Gai Ben Hinnom” jednego z najbardziej znanych białoruskich pisarzy współczesnych Uładzimira Niaklajeva ze względu na samo nazwisko autora oraz tematykę nie mogła ukazać się na Białorusi. Autor pisał ją w latach 2016-2020 m.in. w Mińsku, Moskwie, Wilnie i Nowym Jorku. Książka o Białorusi i Białorusinach, o losie Janki Kupały i jego tajemniczej śmierci w hotelu „Moskwa” została wydana w Polsce po białorusku przez Fundację Kamunikat.org.

Spotkaniu towarzyszył koncert białoruskiego pieśniarza i multiinstrumentalisty – Todara Vajciuškieviča.

Chcemy, aby trafiła ona do białoruskiego czytelnika. Jednak ze względów politycznych przekazanie tej książki na Białoruś będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego wspólnie z licznymi partnerami organizujemy szereg prezentacji powieści z udziałem autora – Uładzimira Niaklajeva w miastach będących największymi ośrodkami białoruskiej emigracji w Polsce i na Litwie. Chcemy także aby nowa powieść znanego białoruskiego pisarza trafiła do środowisk mniejszości białoruskiej. – zapowiadają przedstawiciele Fundacji Kamunikat.org.

Tłumaczenie fragmentu powieści 

Wydarzenie zostało zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Organizator

Email
fundacja@kamunikat.org
Strona internetowa

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Promocja