Jesteś na stronie: Zdjęcia z Koncertu Galowego Festiwalu im. Łucji Prus i recitalu Katarzyny Groniec – Niektóre sytuacje
Ładowanie Wydarzenia

Zdjęcia z Koncertu Galowego Festiwalu im. Łucji Prus i recitalu Katarzyny Groniec – Niektóre sytuacje

Zdjęcia z Koncertu Galowego Festiwalu im. Łucji Prus i recitalu Katarzyny Groniec – Niektóre sytuacje
Data
2 października 2022
Czas
godz. 17:00
Miejsce

Szczegóły

 

fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

 

Koncert galowy laureatów XIV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus i Niny Larek, laureatki XIII edycji festiwalu rozpocznie się o godz. 17.00, a około godz. 19:00 wystąpi Katarzyna Groniec z recitalem „Niektóre sytuacje”.

Katarzyna Groniec „Niektóre sytuacje”

To spektakl składający się z piosenek śpiewanych od lat, ale też tych, które artystka zawsze chciała zaśpiewać, w nowych aranżacjach, z nowym zespołem muzycznym. Trio w składzie na klawisze, bas i wokal. Od Kurta Weilla, przez Nicka Cave’a, Brella do Bacha. Wszystko połączone klasycznym i przetworzonym na potrzeby tego projektu fortepianem, przez krótkie cytaty z przebojów gwiazd lat 80-tych: Annie Lenox, Genesis, Davida Bowiego, A-HA. „Początkowo miał to być program składający się z piosenek, które lubię. Lajtowy powrót do śpiewania po rocznym urlopie, przedłużonym o kolejny rok przez pandemię. Przedsionek dla nowych piosenek, które już kiełkowały. Miły, ciepło spędzony czas z sympatyczną publicznością. To mi się nie udało. Niektóre sytuacje stały się opowieścią o zamknięciu, samotności, strachu, tęsknocie, miłości, wojnie. W moim zamyśle: tej polsko-polskiej, ale dziś już nie tylko. Starając się zaprowadzić porządek w chaosie, który wciąż na nas spada, sprzątam za pomocą słów, ułożonych rytmicznie, przyporządkowanych dźwiękom, żeby na koniec pozwolić czystej, matematycznej frazie Bacha wysłać nas wszystkich w kosmos” – tak o spektaklu opowiada Katarzyna Groniec.

Katarzyna Groniec – wokal
Adam Skrzypek – kontrabas, bas, akordeon, elektronika
Grzegorz Rdzak – pianino, syntezator, elektronika

Koncert w ramach Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

Program festiwalu 
Miejsce: Spodki PIK, ul. św. Rocha 14, Białystok

Bilety:

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 10% zniżki.
Karnet na wszystkie wydarzenia festiwalowe kosztuje 180 zł.
Sprzedaż biletów w Spodkach PIK od 15 września, ul. św. Rocha 14  (w godz. 8.00 – 16.30) oraz bezpośrednio przed koncertami.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
70 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Festiwal Koncerty