Jesteś na stronie: Domowe wierszowanie – wyniki konkursu recytatorskiego!
Treść strony

Domowe wierszowanie – wyniki konkursu recytatorskiego!

Domowe wierszowanie – wyniki konkursu recytatorskiego!

To pierwszy konkurs recytatorski online dla przedszkolaków. Okazał się strzałem w dziesiątkę. Wpłynęło do nas ponad siedemdziesiąt nagrań recytacji najmłodszych adeptów tej niełatwej sztuki.

– Organizacja konkursu w formie online zrodziła się w naszych głowach w czasie lockdownu – chcieliśmy, by twórczość przedszkolaków, która zawsze o tej porze roku odbywała się w formie tradycyjnej na scenie, zaistniała w bezpiecznej przestrzeni, czyli we własnym domu – mówi Emilia Wyszkowska koordynator konkursu. – Zainteresowanie konkursem oraz poziom wykonań przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, z czego się niezmiernie cieszymy.

Dzieci błyszczały na domowej scenie, ale na szczególne słowa uznania zasłużyli rodzice, którzy poświęcili czas na pracę z małymi recytatorami, na przygotowanie ich do prezentacji, nagranie oraz przesłanie filmów do Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Podziękowania należą się również ośrodkom kultury i przedszkolom z regionu, które skutecznie informowały o konkursie.

Trójka jurorów: Dariusz Kryszpiniuk (kierownik Działu Animacji Kultury), Agnieszka Jakubicz (instruktor animacji kultury) oraz Emilia Wyszkowska (instruktor do spraw teatralnych) zmierzyli się z niełatwym zadaniem wyłonienia laureatów. Finalnie nagrodzonych zostało 20 wykonawców.

– Wszystkie recytacje były bardzo dobrze przygotowane, teksty dobrane do możliwości i wieku dziecka, co sprawiło, że wybór nie był łatwy, a obrady były bardzo burzliwe – mówi Agnieszka Jakubicz, jurorka konkursu.

NAGRODZENI

W kategorii wiekowej „Maluchy” (3–4 lata) pierwszą nagrodę otrzymała Hanna Kolejda, druga nagroda przypadła ex aequo Lenie Piotrowskiej i Kai Wolwark, a trzecie miejsca zajęli Damian Halicki, Aleksandra Kodzis i Marta Mroczkowska. W kategorii wiekowej „Starszaki” (5–6 lat) pierwsze miejsce zajęła Lena Iwaniuk, drugą nagrodę otrzymały ex aequo Maria Marciniak i Julia Czarniecka. Trzecie miejsca zajęli Franciszek Bronakowski, Lena Lemańska, Anna Wasilewska.

Jury konkursowe przyznało także wyróżnienia w obu kategoriach. Otrzymują je: Piotr Wołosik, Lena Krzesicka, Alicja Kondracka, Franciszek Prochowicz, Oliwia Łukaszuk, Eliza Olechno, Filip Piotrowski, Aleksandra Płońska, Michał Szeretucha, Mateusz Siemiacki, Pola Górska oraz Wiktoria Gawrysiak.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Osoby podpisane na karcie zgłoszenia (rodzic / prawny opiekun dziecka) prosimy o odbiór nagród w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku od 18 do 24 czerwca, w godzinach 8:00–15:00. Po 24 czerwca nagrody zostaną wysłane laureatom konkursu pocztą na adres wskazany w karcie zgłoszenia.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie. Dzieciom gratulujemy talentu, rodzicom utalentowanych pociech, a przedszkolom i ośrodkom kultury – cudownych wychowanków.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu z fragmentami recytacji laureatów konkursu.

Szczegółowych informacji udziela Dział Animacji Kultury PIK w Białymstoku:
Emilia Wyszkowska
tel./fax 85 744 63 13
lub tel. 85 749 60 50
animacja@pikpodlaskie.pl
e.wyszkowska@pikpodlaskie.pl