Jesteś na stronie: Złoty środek – wyniki konkursu fotograficznego
Treść strony

Złoty środek – wyniki konkursu fotograficznego

Złoty środek – wyniki konkursu fotograficznego

Rozstrzygnięcie 4. edycji internetowego konkursu fotograficznego dla amatorów z woj. podlaskiego.

Już po raz czwarty postanowiliśmy dać fotografom możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców, a także przyczynić się do popularyzacji fotografii jako jednej z dziedzin sztuki. Jednocześnie chcieliśmy zachęcić twórców do poszukiwań inspiracji, a także rozwijania umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

W tym roku temat konkursu brzmiał: „Złoty środek”. Chcieliśmy tym samym pobudzić uczestników do wrażliwości, aby fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji. Złoty środek jako złoty podział, złoty środek na rozwiązywanie problemów, złoty środek na odpoczynek, relaks, jako uspakajający widok, obraz. Złoty środek równowagi wszystkiego.

Ocenę 347 prac 131 autorów i kwalifikację do konkursu przeprowadziło jury powołane przez organizatora – artyści fotograficy i plastycy zajmujący się fotografią: Małgorzata Pawelczyk – członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Cezary Fabiszewski – artysta fotografik, Maciej Giedrojć Juraha – artysta fotografik, prowadzący audycję Foto-środa w Radio Akadera, Adam Ślefarski – artysta plastyk.

Jury oceniając prace, brało pod uwagę poziom artystyczny, indywidualność i kreatywność, a przede wszystkim zgodność z tematem konkursu „Złoty środek”. W ocenie jury nagrodzone fotografie ukazują temat poprzez wyeksponowanie pewnych treści, które nabierają nowego znaczenia.

Do wygrania były nagrody finansowe: 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 zł za drugie oraz 600 zł za trzecie. Przyznane zostały również dwa wyróżnienia po 300 zł.

I miejsce – nagroda finansowa 1000 zł
Mariusz Kasjaniuk

II miejsce – nagroda finansowa 800 zł
Bożena Kalinowska

III miejsce – nagroda finansowa 600 zł
Weronika Katarzyna Adamowska

Wyróżnienie – nagroda finansowa 300 zł
Krzysztof Mierzejewski
Kamil Hawrylik

Nagrodzonych w konkursie prosimy o kontakt telefoniczny na nr. 85 740 37 15 w godzinach 8.00 – 15.00.
Odbiór nagród od 12.04.2023 r.