Jesteś na stronie: XXII Ogólnopolskie Warsztaty Malarskie
Treść strony

XXII Ogólnopolskie Warsztaty Malarskie

XXII Ogólnopolskie Warsztaty Malarskie

20 artystów weźmie udział w XXII Ogólnopolskich Warsztatach Malarskich organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Tegoroczna edycja warsztatów, pod hasłem „Taki pejzaż”, odbędzie się w Goniądzu w dniach 3-13 sierpnia 2020 r.

Co roku w plenerach uczestniczą artyści nieprofesjonalni. W większości wywodzą się z Podlasia lub powracają tu ze względów rodzinnych czy sentymentalnych. Plener jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń. Malarze pozostawiają tutaj swój ślad – obrazy, które są artystycznym komentarzem rzeczywistości. Wypowiadają się w malarstwie olejnym, akrylowym, czasem akwareli, niektórzy w rysunku lub pastelu. Organizacja plenerów pozwala poznawać najpiękniejsze miejsca województwa podlaskiego. Do tej pory były to: Pojezierze Augustowskie, Suwalszczyzna, Mielnik, Przewięź czy Drohiczyn. W tym roku będzie to Goniądz i okolice, nadbiebrzańska przyroda, krajobraz miasteczka z klimatyczną architekturą małych domków, wąskich uliczek i ogrodów.

Efektem pleneru będzie wystawa w październiku 2020 r. w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. PIK wyda również katalog dokumentujący plenerowe place malarskie.