Jesteś na stronie: XV Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus – zgłoszenia
Treść strony

XV Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus – zgłoszenia

Do 13 sierpnia czekamy na zgłoszenia młodych artystów.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim Festiwalu młodych ludzi zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem. Mogą się zgłaszać zarówno soliści, jak i duety wokalne. Festiwal jest adresowany przede wszystkim do uczniów i studentów szkół artystycznych – teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo ze sceną.

To już XV edycja Festiwalu. Od początku promuje on piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory zarówno znanych, jaki i debiutujących autorów piosenki literackiej. Towarzyszy im wspaniały band Piotra Matuszczyka. Występy ocenia znakomite jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Nula Stankiewicz, Jan Wołek.

Festiwal odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2023 r.  w Kinie Ton w Białymstoku (Rynek Kościuszki 2, 15-426 Białystok).

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN (PDF, 254.7KB)

KARTA ZGŁOSZENIA (DOCX, 162.4KB)

Justyna Rainko z Białegostoku zdobywczyni pierwszej nagrody podczas 14. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus organizowany jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku od 2008 roku. To trzy dni wypełnione przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny.  Festiwal ma już stałą publiczność, która z niecierpliwością czeka prezentacje młodych piosenkarzy oraz  recitale znanych i lubianych artystów, którzy z przyjemnością wracają między innymi do starych, dobrych tekstów Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jana Wołka w nowych aranżacjach i interpretacjach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu!

Informacji na temat Festiwalu udziela koordynator:
Marta Szałkiewicz
m.szalkiewicz@pikpodlaskie.pl
festiwal.lucjiprus@pikpodlaskie.pl
tel. tel. 85 740 37 15