Jesteś na stronie: Wokalistka Kurpi Zielonych wyróżniona  
Treść strony

Wokalistka Kurpi Zielonych wyróżniona  

Klara Jabłońska – z ZPiT „Kurpie Zielone” – wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. S. Jopka.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 25-26 listopada w Karolinie, w siedzibie zespołu „Mazowsze”.

Województwo podlaskie reprezentowali wokaliści wyłonieni w październiku podczas eliminacji regionalnych: Klara Jabłońska z Białegostoku (ZPiT „Kurpie Zielone”), Ewa Iwaniuk z Hajnówki (Kresovki oraz ZPiT „Kurpie Zielone”), Stanisław Kubeł z Ostrołęki oraz Karol Kossakowski z Zambrowa. Wyróżniona w I kategorii wiekowej (8-14 lat) Klara Jabłońska zaprezentowała dwa utwory: Kukułeczka i  Polonez warszawski, otrzymała także wyróżnienie Ministra Edukacji i Nauki. Solistkę wraz z innymi dziećmi z Kurpi Zielonych do etapu regionalnego przygotowywała Marta Szałkiewicz (instruktor PIK), przed startem w finale Klara pracowała natomiast ze swoimi rodzicami oraz panią Karoliną Zadykowicz.

W jury konkursu zasiadali: Jacek Boniecki, Kira Dal, Jolanta Janucik, Anna Maria Jopek, Izabela Kłosińska, Zdzisław Kordyjalik i Zbigniew Kułagowski. Ceremonia przyznania nagród oraz wyróżnień odbyła 27 listopada podczas Koncertu Galowego z udziałem chóru, baletu i orkiestry PZLPiT „Mazowsze” w Karolinie. 

Podlaski Instytut Kultury już po raz drugi był partnerem regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wokalny im. Stanisława Jopka.