Jesteś na stronie: Weekend seniora z kulturą
Treść strony

Weekend seniora z kulturą

Weekend seniora z kulturą

Koncert kabaretu Szpilka, warsztaty fotografii i wystawa „Spojrzenie”

Wzorem lat ubiegłych Podlaski Instytut Kultury włączył się w organizację „Weekendu seniora z kulturą”.

W programie:

29.09.2023 r. o godz. 13:00 – występ Kabaretu Szpilka (wstęp po odbiorze bezpłatnej wejściówki w PIK – liczba miejsc ograniczona).       

29.09.2023 r. w godz. 10.00–12.00 – warsztaty z fotografii kreacyjnej dla seniorów (na bezpłatne warsztaty obowiązują zapisy w Dziale Sztuki PIK – liczba miejsc ograniczona – 20 osób). Warsztaty będą prowadzić: Magdalena Talmon i Adam Ślefarski. 

29.09.2023 r. w godz. 10.00–18.00 – zwiedzanie wystawy „Spojrzenie” grupy twórczej FOTOspółdzielnia w Galerii PIK – wstęp wolny

„Weekend  seniora z kulturą” to akcja ogólnopolska. Dzięki niej seniorzy mają okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych za symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym. Szczegóły tegorocznej edycji można znaleźć na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Dział Sztuki
tel. 85 740 37 15
sztuka@pikpodlaskie.pl