Jesteś na stronie: XXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego – wyniki
Treść strony

XXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego – wyniki

XXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego – wyniki

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa, rzeźby i rysunku „Szlakiem podróży Jana Pawła II” w ramach XXI Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego – można ją oglądać do 21 sierpnia 2020 roku. To prace artystów amatorów przedstawiające postać papieża Jana Pawła II, jego spotkania z ludźmi, miejsca, w których bywał, którymi się zachwycał i których piękno doceniał. 

Przegląd miał formę konkursu. Jury w składzie: Jerzy Hermanowicz – historyk sztuki, Janusz Debis – artysta malarz, Paweł Dudko – artysta rzeźbiarz, Krystyna Kunicka – kierownik Działu Sztuk Plastycznych PIK w Białymstoku po obejrzeniu 86 prac 44 autorów rozstrzygnęło XXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego pt.: „Szlakiem Podróży Jana Pawła II”. W dziedzinie malarstwa przyznano równorzędne nagrody Markowi Czyżewskiemu, Alinie Kopaczel, Janinie Jakoniuk i Eugenii Olszewskiej. Wyróżnienia otrzymali: Teresa Magnuszewska, Małgorzata Wysocka, Adam Romańczuk i Albin Romańczuk. W dziedzinie rzeźby równorzędne nagrody trafiły do Michała Koca i Dionizego Purty, a wyróżnienie – do Mikołaja Jagodnickiego. Dodatkowo Zbigniewowi Gorzkowskiemu przyznano nagrodę za malarstwo i rzeźbę. W dziedzinie rysunku nagrody nie przyznano, a wyróżnienie zdobył Marcin Kryszpiniuk.

Wystawę można zwiedzać w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 (w dni powszednie: w godz. 10.00–18.00, w niedziele: w godz. 12.00–16.00).

Informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych PIK, galeria@pikpodlaskie.pl, tel. 85 740 37 15

Prace nadesłane na przegląd: