Treść strony

Podlaskie Kino Plenerowe

Podlaskie Kino Plenerowe

Komunikat dla uczestników Podlaskiego Kina Plenerowego w Białymstoku, dnia 4 września 2020 roku.

W związku z sytuacją epidemiczną każdy z uczestników zobowiązany jest przekazać przy wejściu na teren pokazu filmowego formularz z danymi kontaktowymi. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa i zgodne z wytycznymi służb sanitarnych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dane te będą przechowywane przez Administratora – Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku  – przez dwa tygodnie. Prosimy o wydrukowanie formularza, wypełnienie go i zabranie ze sobą na pokaz. Będzie także możliwość uzupełnienia formularza na miejscu, przed projekcją, jednakże przyniesienie już wypełnionego z pewnością usprawni organizację wydarzenia.

DANE KONTAKTOWE UCZESTNIKA – FORMULARZ DO POBRANIA (PDF, 212.6KB)

Do 12 września mobilne kino będzie „wędrować” przez kolejne miasta regionu. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny. Mieszkańców województwa oraz turystów na wydarzenie zaprasza marszałek Artur Kosicki. 

– Uważam, że w trudnym czasie epidemii, powinniśmy zadbać o to, żeby trochę kultury i rozrywki trafiło do mieszkańców naszego województwa – mówił marszałek Kosicki. – Przedsięwzięcie ma pozwolić na to, by pobyć razem w bezpiecznych warunkach i obejrzeć dobry film. To będzie zadanie niełatwe, ale dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Wierzymy także w rozsądek uczestników projekcji.

Darmowe pokazy odbędą się w ośmiu podlaskich miastach. Widzowie mogli już obejrzeć filmy w Wysokiem Mazowieckiem, Sokółce i Łapach. Kolejne pokazy będą w Tykocinie (28 sierpnia), Białymstoku (4 września), Augustowie ( UWAGA – nowy termin 19 września, pierwszy film: godzina 15.00, drugi film: godzina 17.00 ), Kolnie (6 września) i Supraślu (12 września). W każdej miejscowości wyświetlone zostaną po dwa tytuły.

– W dzisiejszych czasach powinniśmy myśleć nie tylko o epidemii, ale także pamiętać o zadaniach ważnych, z których najważniejszą jest kultura – mówił Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej, na terenie której odbędą projekcje w stolicy regionu.

Uczestniczący w konferencji Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina, przypomniał, że dla turystycznego miasteczka, taka inicjatywa jest bardzo korzystna.

– Tykocin to nie tylko mieszkańcy miasta, którzy licznie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, ale także turyści, których rocznie przyjeżdża tu ok. 100 tys. – mówił.

Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap, dziękował marszałkowi za inicjatywę.

– To jest taki element, który w jakiś sposób zrekompensuje mieszkańcom odwołane z powodu epidemii imprezy – zaznaczył.

Podlaskie Kino Plenerowe będzie miało formułę kina samochodowego z autami zaparkowanymi w bezpiecznej odległości. Widzom udostępnione będą także dezynfekowane każdorazowo leżaki. W projekcjach będzie mogło wziąć udział do 150 osób przebywających w wygrodzonym terenie.

Repertuar cyklu dobrany został w taki sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tak więc znalazły się w nim bajki dla najmłodszych, komedie, filmy akcji, jak i dramaty. Szczegółowy plan projekcji jest dostępny na stronie – https://www.wrotapodlasia.pl/kino. Województwo Podlaskie utworzyło także wydarzenia na Facebooku, dotyczące konkretnych seansów.

Przedsięwzięcie realizuje Podlaski Instytut Kultury (PIK) w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej oraz lokalnymi ośrodkami kultury.

– Obecnie najważniejszym zadaniem PIK jest wspieranie lokalnych ośrodków kultury oraz inicjatyw kulturalnych w regionie – zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami Barbara Bojaryn-Kazberuk, dyrektor PIK. – To nie ostatnia inicjatywa naszej instytucji, ale jedna z wielu, które będzie proponować mieszkańcom Podlaskiego.

źródło: www.wrotapodlasia.pl 

Zdjęcia z Sokółki i Wysokiego Mazowieckiego

Zdjęcia z konferencji prasowej