Jesteś na stronie: #ProjektAnnaMarkowa
Treść strony

#ProjektAnnaMarkowa

Oficjalna premiera płyty #ProjektAnnaMarkowa – nowoczesnego i alternatywnego podejścia do poezji śpiewanej.

Wspólnie z Fundacją Teatr Palace zapraszamy w niedzielę, 12 grudnia 2021 r., o godz. 16:00, do Spodków przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na oficjalną premierę płyty #ProjektAnnaMarkowa. Wstęp wolny. 

Celem projektu jest promocja twórczości literackiej oraz samej osoby poetki Anny Markowej, która niegdyś tworzyła w Białymstoku. Płyta składa się z 10 wybranych jej wierszy, których interpretacji i wypełnienia emocjonalnego dokonał Oskar Lasota, muzyka zaś, która jest przykładem nowoczesnego i alternatywnego podejścia do poezji śpiewanej, została stworzona przez Michała Dąbrowskiego. Podkłady zostały skomponowane w klimacie ambient, psy-chill czy trip-hop. Twórcy projektu oddali mu całe swoje serce i szczere emocje, do czego również zapraszają słuchaczy. Ideą projektu jest to, aby wdać ludzi w romans z poezją oraz sztuką i pokazać tym samym, że każdy może sięgać po sztukę na własnych, nienarzuconych przez nikogo zasadach. Poezją można się bawić, wywracać ją, można traktować ją jako rozrywkę, a nie szkolny obowiązek. Wiele utworów płyty mówi o kondycji współczesnego człowieka, ale tak naprawdę wszystkie z nich są zbiorem bardzo uniwersalnej w odbiorze twórczości.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Projekt współfinansowany został ze środków z budżetu miasta Białegostoku.