Jesteś na stronie: Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom
Treść strony

Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom

Prezentacja powieści Uładzimira Niaklajeva – Gai Ben Hinnom

Wspólnie z Fundacją Kamunikat.org zaprosiliśmy na spotkanie z jednym z najbardziej znanych białoruskich pisarzy współczesnych.

fot. P. Zientara / PIK w Białymstoku

 

Powieść „Gai Ben Hinnom” jednego z najbardziej znanych białoruskich pisarzy współczesnych Uładzimira Niaklajeva ze względu na samo nazwisko autora oraz tematykę nie mogła ukazać się na Białorusi. Autor pisał ją w latach 2016-2020 m.in. w Mińsku, Moskwie, Wilnie i Nowym Jorku. Książka o Białorusi i Białorusinach, o losie Janki Kupały i jego tajemniczej śmierci w hotelu „Moskwa” została wydana w Polsce po białorusku przez Fundację Kamunikat.org.

Spotkaniu towarzyszył koncert białoruskiego pieśniarza i multiinstrumentalisty – Todara Vajciuškieviča.

Chcemy, aby trafiła ona do białoruskiego czytelnika. Jednak ze względów politycznych przekazanie tej książki na Białoruś będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego wspólnie z licznymi partnerami organizujemy szereg prezentacji powieści z udziałem autora – Uładzimira Niaklajeva w miastach będących największymi ośrodkami białoruskiej emigracji w Polsce i na Litwie. Chcemy także aby nowa powieść znanego białoruskiego pisarza trafiła do środowisk mniejszości białoruskiej. – zapowiadają przedstawiciele Fundacji Kamunikat.org.

Tłumaczenie fragmentu powieści (PDF, 1020.4KB) 

Wydarzenie zostało zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.