Jesteś na stronie: PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej
Treść strony

PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej

PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej

Uroczystą Galą Laureatów zakończyliśmy tegoroczny przegląd. 

NAGRODZENI
Laureaci dnia piątego
Laureaci dnia czwartego
Laureaci dnia trzeciego
Laureaci dnia drugiego
Laureaci dnia pierwszego

 

ZDJĘCIA

23.04.2023 Gala Laureatów

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku

 

22.04.2023 Forum Teatrów. Dorośli

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

21.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dorośli)

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

20.04.2023 Forum Teatrów Dziecięcych

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (szkoły średnie)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 7-8 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

18.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci w wieku przedszkolnym)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

18.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

Przegląd ma inspirować do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej współpracy przez recytację, śpiew i działania teatralne. Adresujemy go do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, a od tego roku także do osób dorosłych (w tym studentów i seniorów) z całego województwa podlaskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu jest woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”. Woda to stan skupienia, jeden z żywiołów, kałuże, strumyki, potoki, rzeki, stawy, morza, oceany i deszcz i łzy. Równie istotny jest brak wody i związane z nim uczucie pragnienia, obumieranie. Poprzez skupienie się na tym temacie recytatorzy, wokaliści i aktorzy-amatorzy, będą mieli okazję do obserwacji otaczającego świata i uzmysłowienia sobie, jak ważnym elementem życia jest woda. Przegląd pomoże tę rzeczywistość opisać, przybliżyć i oswoić. Temat przeglądu ma także wymiar edukacyjny. Chcemy zwrócić uwagę na temat gospodarowania wodą, na to że każdy z nas ma wpływ na przyrodę, a tym samym na nasze życie na planecie.

Druga połowa kwietnia 2023 roku będzie więc wielkim świętem niezawodowej twórczości recytatorskiej, wokalnej i teatralnej realizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

JURY


Katarzyna Wiktorko
Białostocka artystka, która w swojej pracy łączy trzy pasje: śpiew, taniec i aktorstwo. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Musical i choreografia (2019) oraz Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (2017). Jest inspicjentką w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku oraz instruktorem śpiewu i tańca w Białostockiej Akademii Musicalowej. Bierze udział w licznych spektaklach i projektach, jako aktorka, tancerka i choreograf. Współpracuje z Chórem Dziecięcym OiFP, tworząc ruch sceniczny i choreografię do koncertów. Występuje na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „West Side Story” i „Jesus Christ Superstar” oraz w spektaklu „Meet CoPpeLia” w Białostockim Teatrze Lalek.


Katarzyna Wolak-Gąsowska
Aktorka teatralna i filmowa, ur. w 1991 r., pochodzi z Górnego Śląska. Współzałożycielka Fundacji Kulturalnej MALCZOFF. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego we Wrocławiu. Studiowała również Muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponadto, jest wychowanką Studia Teatralnego przy Teatrze Baza w Warszawie. W 2017 roku, jeszcze jako studentka, dołączyła do zespołu Teatru Wierszalin w Supraślu, debiutując rolą Ewy w spektaklu „Dziady. Noc Druga” (reż. Piotr Tomaszuk). Na deskach teatralnych można ją zobaczyć w spektaklach: „Ofiara Wilgefortis”, „Nie-boska komedia”, „Wierszalin. Reportaż o końcu świata”, „Bóg Niżyński”, ,,Ballady i romanse”, „Faust. Nowa historia”, „Teatr, którego nie było”, „Wziołowstąpienie”, ,,Dziady. Noc Pierwsza”, ,,Dziady. Noc Druga” „Wykład” ,,Panie Malczewski”. W 2020 roku wystąpiła w Teatrze Telewizji w przedstawieniach „Dziady. Noc Pierwsza” oraz „Dziady. Noc Druga”, a w grudniu 2022 roku premierę miały telewizyjne ,,Ballady i romanse” z jej udziałem. Zagrała m.in. w takich produkcjach kinowych jak „Pokot” (reż. Agnieszka Holland), „Najlepszy” (reż. Łukasz Palkowski)„Zgoda” (reż. Maciej Sobieszczański) oraz dwie główne role w filmach krótkometrażowych łódzkiej Filmówki: „Mirra” (reż. Anna Pawluczuk) i „Pokój Laury” (reż. Kamil Krukowski). Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich festiwalach Piosenki. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą. Jest stypendystką m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydenta Wrocławia oraz Fundacji Sapere Auso w Krakowie.

Patryk Ołdziejewski
Aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W 2016 roku ukończył Akademie Teatralną w Warszawie, Filia w Białymstoku. Po za aktorstwem spełnia się jako muzyk, grajek, pieśniarz, kompozytor. Działa na szerokim polu edukacyjnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nauczycieli. Pisze scenariusze oraz reżyseruje przedstawienia teatralne i widowiska.


Iwona Kolasińska
Artysta malarz, scenograf (kierownik Działu Sztuki PIK w Białymstoku). Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych. W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na ASP w Warszawie. Uzyskała dyplom ze scenografii filmowej. Pracowała na stanowisku kierownika w jednym z ośrodków Gdańskiego Archipelagu Kultury. Tworzyła scenografię i aranżacją gablot wystawienniczych w Muzeum Pamięci Sybiru. Obecnie realizuje się artystycznie w Podlaskim Instytucie Kultury.

PROGRAM (PDF, 866KB)

KOLEJNOŚĆ WYSTĄPIEŃ 

REGULAMIN (PDF, 235.2KB)

KARTY UCZESTNIKA DO WYDRUKU


Dyplomy i plakat do pobrania dla Organizatorów Eliminacji: szkolnych, przedszkolnych, miejskich i gminnych.

Szczegółowe informacje:
Dział Sztuki
Emilia Wyszkowska, Magdalena Talmon
piktogramy@pikpodlaskie.pl / teatr@pikpodlaskie.pl
tel. 85 740-37-15