Jesteś na stronie: Szukamy muzycznych talentów!
Treść strony

Szukamy muzycznych talentów!

Szukamy muzycznych talentów!

Do 15 sierpnia 2022 r. czekamy na zgłoszenia do XIV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

Młodych ludzi zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem zapraszamy do udziału w festiwalu, w którym mogą wziąć udział soliści i duety wokalne. Festiwal jest adresowany do uczniów i studentów szkół artystycznych (teatralnych, muzycznych, estradowych), ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo z estradą.

Festiwal odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2022 r. w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku oraz Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku. 

Dokumenty do pobrania:
Karta zgłoszenia (DOC, 334KB)
Regulamin (PDF, 615.7KB)

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus organizowany jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku od 2008 roku, każdej jesieni przyciąga do Białegostoku wielbicieli Łucji Prus – patronki festiwalu, a także wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Organizowany festiwal ma już też stałą publiczność, która z niecierpliwością czeka na doskonałe recitale znanych i lubianych aktorów i wokalistów, którzy z przyjemnością wracają między innymi do starych dobrych tekstów Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jana Wołka w nowych aranżacjach czy interpretacjach. Przez kilka lat nazbierało się kilka dobrych gwiazd m.in.: Irena Santor, Anna Maria Jopek, Katarzyna Groniec, Marian Opania, Elżbieta Adamiak, Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Zamachowski i wielu innych.

Recitale i koncerty uznanych artystów to nie wszystko, bo impreza dodatkowo promuje młodych wykonawców, którzy przyjeżdżają do stolicy Podlasia, by stanąć na scenie i wspólnie z doskonałym bandem Piotra Matuszczyka, zmierzyć się z często bogatym interpretacyjnie tekstem i przede wszystkim zaprezentować swoją głęboką wrażliwość do muzyki, do słowa. Występy oceniają m.in. Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel i Jan Wołek. Jak co roku, przyznawana jest też nagroda Związku Artystów Scen Polskich.

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus jest okazją do promocji młodych talentów i nowych piosenek z dobrą muzyką i dobrym tekstem. Poprzez spotkanie młodych wykonawców z publicznością, która ceni i lubi dobrą muzykę, chcemy przypomnieć i od nowa walczyć o wysoką jakość polskiej piosenki oraz przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających. Podczas festiwalu zakwalifikowani uczestnicy – studenci i absolwenci szkół teatralnych, muzycznych i wokalnych – prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej. Każdy dzień imprezy zwieńczony jest koncertem gwiazd polskiej sceny piosenki literackiej.

Fragmenty Koncertu Galowego z roku 2021.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu!

Informacji na temat Festiwalu udziela koordynator:
Marta Szałkiewicz
m.szalkiewicz@pikpodlaskie.pl
festiwal.lucjiprus@pikpodlaskie.pl
tel. 795 972 898