Jesteś na stronie: Kolejny rok Bardzo Młodej Kultury oficjalnie rozpoczęty!
Treść strony

Kolejny rok Bardzo Młodej Kultury oficjalnie rozpoczęty!

Hasło tegorocznej edycji brzmi: WYtwórzcie kulturę.

Już po raz trzeci PIK jest operatorem tego niezwykle ważnego, realizowanego pod auspicjami Narodowego Centrum Kultury, zadania. Gości przywitała Wiktoria Wnorowska, Dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury.

Bardzo się cieszę, że znowu jesteście Państwo z nami – powiedziała. – W Bardzo Młodej Kulturze stawiamy na młodzież, to ona będzie w centrum wszystkich naszych działań. Mam nadzieję, że to, co przygotowaliśmy w tym roku, spełni Państwa oczekiwania i że nasza współpraca będzie, jak zawsze, efektywna i przyniesie mnóstwo fantastycznych rezultatów. Jestem przekonana, że razem zrobimy coś dobrego dla kultury.

O szczegółach kolejnego roku opowiadała Magdalena Zawadzka, która wraz z Łukaszem Studniarkiem koordynuje tegoroczne przedsięwzięcia. Przedstawiła bogaty plan wydarzeń zaplanowanych w najbliższych miesiącach.

Czeka nas mnóstwo warsztatów, spotkań i wyjazdów – mówiła. – Celem programu jest aktywizacja młodych ludzi w obszarze kultury i szeroko pojętej edukacji kulturalnej, co obrazuje tegoroczne hasło „WYtwórzcie kulturę”. Nasze propozycje są wynikiem rozmów o potrzebach młodych ludzi w tym zakresie, wierzę, że trafnie je odczytaliśmy.

Wiktoria Wnorowska, Dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury zapowiedziała również kontynuację konkursu na partnerstwa lokalne z podmiotowym udziałem młodzieży.

Wiem, że bardzo Państwo na to czekacie  – powiedziała. – Już wkrótce ogłosimy regulamin konkursu. Jestem przekonana, że macie Państwo mnóstwo pomysłów, które zrealizujecie z młodymi, kreatywnymi ludźmi. Bardzo mnie ciekawi, co młodzież zaproponuje nam w tym roku. Zrobimy wszystko, żeby umożliwić Wam realizację tych planów.

Inauguracji programu towarzyszyło szkolenie dotyczące standardów ochrony nieletnich w instytucjach kultury, które poprowadził Krzysztof Kuchciak.