Jesteś na stronie: Wiosenne ze sznurków zaplatanie – warsztat makramy dla dorosłych
Ładowanie Wydarzenia

Wiosenne ze sznurków zaplatanie – warsztat makramy dla dorosłych

Wiosenne ze sznurków zaplatanie – warsztat makramy dla dorosłych
Data
22 marca 2024
Czas
godz. 9:00

Szczegóły

Bezpłatny warsztat w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie. Relacja zdjęciowa.

Wiosna i makrama to duet nierozerwalny! Kwietnik ze sznurków i węzełków – wiele osób to właśnie z tym najbardziej kojarzy makramę, czyli pradawną metodę wyplatania rzeczy i ozdób. Dlatego wiosenne warsztaty rozpocznie wykonywanie kwietników i umieszczenie w nich osłonek na doniczki. Tak przygotowane będą mogły od razu posłużyć do zawieszenia roślin w domu.

W drugiej części będzie można wykonać makramowe siatki na zakupy. Każda osoba wybierze kolor sznurka, podzieli motek i używając poznanych w pierwszej części zajęć węzłów zaplecie ekologiczną siatkę na zakupy.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest makrama i jak to możliwe, że można kojarzyć ją z… makrelą. Będzie można dokładnie zobaczyć oryginalne makramy z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz nauczyć się z czego można wyplatać i jakie są sznurki do makramy. Każda osoba otrzyma w prezencie próbnik sznurków, dzięki któremu łatwiej będzie w przyszłości robić zakupy przez internet. Każdy samodzielnie przygotuje sznurki do plecenia i nauczy się kolejno węzłów: mocującego, płaskiego, opaski, baryłki.

Prowadząca:
Katarzyna Karpa, właścicielka Szkoły Makramy SNAGart – pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły makramy. Zaplatać ozdoby ze sznurka uczy na warsztatach w pracowni, eventach, piknikach, w centrach handlowych i w parkach. Stacjonarnie, przez internet i z zestawami do samodzielnego wyplatania w domu. Wszędzie tam, gdzie jest chwila na zatrzymanie i chęć zdobycia nowej umiejętności.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W przypadku delegowania pracowników instytucji kultury prosimy o zgłaszanie nie więcej niż dwóch osób z jednej instytucji. W przypadku wyczerpania limitu prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową.

Informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela
Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 25,
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Poland
Telefon
504078846
Kategorie: Warsztaty