Jesteś na stronie: Spotkanie z Mariuszem Górą, autorem książki „Wojtuś”
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Mariuszem Górą, autorem książki „Wojtuś”

Spotkanie z Mariuszem Górą, autorem książki „Wojtuś”
Data
20 stycznia 2023
Czas
godz. 17:00
Miejsce

Szczegóły

Praca nagrodzona w konkursie literackim „Tutaj jestem”.

Wojtuś to historia, która głęboko zapada w pamięć czytelnika. Opowiada o wojnie i stracie w sposób mądry i przejmujący, a przy tym piękny. Razem z Wojtusiem wyruszamy przez mroczny las pełen złowrogich cieni, wody jeziora uważanego przez ludzi za przeklęte, w stronę ukrytego między drzewami domku z niepomalowanych desek lub w kierunku falującego morza, gdzie wiatr cierpliwie przesypuje piach z miejsca na miejsce. Nie wiemy, co nas tam spotka. Najważniejsze jednak, że zdążyliśmy na czas, by udać się w metafizyczną podróż pełną rozważań nad znaczeniem słów, o których często strach mówić, a po których zostaje tylko „martwa cisza”, „snu złego smak” czy „gryzący i duszny lęk”.

Wyruszyli, gdy tylko się spakowali. Nawet nie zjedli obiadu. Po niebie płynęły szybko ciemne chmury o groźnych kształtach. Z dala słychać było głuche odgłosy wybuchów, które nie ustawały nawet na chwilę. Wojtuś szedł między tatą i mamą, trzymając ich za ręce. Koło furtki zatrzymał się i spojrzał za siebie. Dom stał samotny, przykryty świeżym śniegiem. Okna schowały się za okiennicami, jakby przeczuwając, że zbliża się coś złego. Wojtuś miał wrażenie, że widzi dom po raz ostatni. Mocniej ścisnął dłonie rodziców.

„Wojtuś” Mariusza Góry to praca nagrodzona w 12. edycji konkursu literackiego „Tutaj jestem”, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Konkurs skierowany jest do autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa. Nagrodą jest opracowanie redakcyjne i graficzne publikacji oraz jej druk. Autor nagrodzonej pracy otrzymuje 250 egzemplarzy swojej książki.

Promocji książki będzie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu działających przy Podlaskim Instytucie Kultury zespołów – Chóru im. St. Moniuszki oraz Kabaretu Seniorów Szpilka.

Darmowe wejściówki do odebrania w Spodkach PIK, przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30 oraz przed spotkaniem autorskim.

 

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Spotkania