Jesteś na stronie: Przejazd rowerowy szlakiem białostockich murali
Ładowanie Wydarzenia

Przejazd rowerowy szlakiem białostockich murali

Przejazd rowerowy szlakiem białostockich murali
Data
1 lipca 2023
Czas
godz. 10:30

Szczegóły

Na zgłoszenia czekamy do 27 czerwca.

Przejazd zaplanowaliśmy 1 lipca, potrwa od godz. 10.30 do 14.00. To propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią jeździć rowerem, poznawać turystyczne atrakcje i kochają murale, a wiadomo, że w Białymstoku mamy ich kilka i wszystkie warte są uwagi. Jeden z najbardziej znanych i lubianych murali na świecie to „Dziewczynka z konewką” która powstała w 2013 roku z inicjatywy Podlaskiego Instytutu Kultury i która zajmuje zaszczytne miejsce we wszystkich przewodnikach z zakresu street art. Organizatorem przejazdu szlakiem murali jest Podlaski Instytut Kultury, a partnerem Stowarzyszenie „Rowerowy Białystok”. Szlak prowadzi 8 kilometrową trasą i omija drogi o dużym natężeniu ruchu samochodowego.

Przygotowaliśmy przejazd w niewielkiej 15 osobowej grupie. Rowerowym szlakiem murali mogą wyruszyć rodziny, ale dzieci muszą mieć skończone dziesięć lat. Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna.

Koszt wycieczki to 35 zł. od osoby. Zapewniamy w tej cenie przedstawiciela Organizatora, który opowie o muralach, dwóch opiekunów, ubezpieczenie, wodę (1 litr na osobę) i batonik energetyczny, szkolenie rowerowe, a w razie potrzeby drobny serwis roweru.

Ekwipunek zalecany to plecak, pożywienie (w ilości odpowiedniej dla danego użytkownika) kask, klucze, pompka. Natomiast ekwipunek niezbędny to woda/napój izotoniczny (w ilości odpowiedniej dla danego użytkownika), ubranie dostosowane do panujących warunków atmosferycznych np. kurtka w razie wiatru lub deszczu, w miarę możliwości telefon i dokument tożsamości.

Na przejazd szlakiem rowerowym należy się zgłosić wypełniając formularz zamieszczony poniżej. Wpłaty należy dokonać, po otrzymaniu potwierdzenia o zakwalifikowania się do udziału w Przejeździe, nie później niż do 28.06.2023 r. na numer rachunku bankowego:
80 1240 5211 1111 0000 4928 4175 z dopiskiem „Przejazd rowerowy trasą miejskich murali” + imię i nazwisko uczestnika.

Miejsce zbiórki to: Zespół Szkół Gastronomicznych, ul. Knyszyńska 12 w Białymstoku,
wyjazd – godz. 10.30.

Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie zamieszczonym poniżej – prosimy o zapoznanie się z jego zapisami.

 

REGULAMIN PRZEJAZDU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Szczegółowych informacji na temat przejazdu rowerowego udziela:
Rafał Bołtryk,
85 7403715, r.boltryk@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
35 zł/os.
Kategorie: Inne