Jesteś na stronie: PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej
Ładowanie Wydarzenia

PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej

PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej
Data
18 kwietnia 2023, godz. 8:00
- 23 kwietnia 2023
Miejsce

Szczegóły

Tematem jest woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.

NAGRODZENI
Laureaci dnia piątego
Laureaci dnia czwartego
Laureaci dnia trzeciego
Laureaci dnia drugiego
Laureaci dnia pierwszego

ZDJĘCIA

23.04.2023 Gala Laureatów

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku


22.04.2023 Forum Teatrów. Dorośli

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

21.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dorośli)

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

20.04.2023 Forum Teatrów Dziecięcych

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (szkoły średnie)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 7-8 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

19.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

18.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci w wieku przedszkolnym)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

18.04.2023 mistrzowie recytacji i piosenki (dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej)

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

Przegląd ma inspirować do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej współpracy przez recytację, śpiew i działania teatralne. Adresujemy go do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, a od tego roku także do osób dorosłych (w tym studentów i seniorów) z całego województwa podlaskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu jest woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”. Woda to stan skupienia, jeden z żywiołów, kałuże, strumyki, potoki, rzeki, stawy, morza, oceany i deszcz i łzy. Równie istotny jest brak wody i związane z nim uczucie pragnienia, obumieranie. Poprzez skupienie się na tym temacie recytatorzy, wokaliści i aktorzy-amatorzy, będą mieli okazję do obserwacji otaczającego świata i uzmysłowienia sobie, jak ważnym elementem życia jest woda. Przegląd pomoże tę rzeczywistość opisać, przybliżyć i oswoić. Temat przeglądu ma także wymiar edukacyjny. Chcemy zwrócić uwagę na temat gospodarowania wodą, na to że każdy z nas ma wpływ na przyrodę, a tym samym na nasze życie na planecie.

Druga połowa kwietnia 2023 roku będzie więc wielkim świętem niezawodowej twórczości recytatorskiej, wokalnej i teatralnej realizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

JURY


Katarzyna Wiktorko
Białostocka artystka, która w swojej pracy łączy trzy pasje: śpiew, taniec i aktorstwo. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Musical i choreografia (2019) oraz Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (2017). Jest inspicjentką w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku oraz instruktorem śpiewu i tańca w Białostockiej Akademii Musicalowej. Bierze udział w licznych spektaklach i projektach, jako aktorka, tancerka i choreograf. Współpracuje z Chórem Dziecięcym OiFP, tworząc ruch sceniczny i choreografię do koncertów. Występuje na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „West Side Story” i „Jesus Christ Superstar” oraz w spektaklu „Meet CoPpeLia” w Białostockim Teatrze Lalek.


Katarzyna Wolak-Gąsowska
Aktorka teatralna i filmowa, ur. w 1991 r., pochodzi z Górnego Śląska. Współzałożycielka Fundacji Kulturalnej MALCZOFF. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego we Wrocławiu. Studiowała również Muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponadto, jest wychowanką Studia Teatralnego przy Teatrze Baza w Warszawie. W 2017 roku, jeszcze jako studentka, dołączyła do zespołu Teatru Wierszalin w Supraślu, debiutując rolą Ewy w spektaklu „Dziady. Noc Druga” (reż. Piotr Tomaszuk). Na deskach teatralnych można ją zobaczyć w spektaklach: „Ofiara Wilgefortis”, „Nie-boska komedia”, „Wierszalin. Reportaż o końcu świata”, „Bóg Niżyński”, ,,Ballady i romanse”, „Faust. Nowa historia”, „Teatr, którego nie było”, „Wziołowstąpienie”, ,,Dziady. Noc Pierwsza”, ,,Dziady. Noc Druga” „Wykład” ,,Panie Malczewski”. W 2020 roku wystąpiła w Teatrze Telewizji w przedstawieniach „Dziady. Noc Pierwsza” oraz „Dziady. Noc Druga”, a w grudniu 2022 roku premierę miały telewizyjne ,,Ballady i romanse” z jej udziałem. Zagrała m.in. w takich produkcjach kinowych jak „Pokot” (reż. Agnieszka Holland), „Najlepszy” (reż. Łukasz Palkowski)„Zgoda” (reż. Maciej Sobieszczański) oraz dwie główne role w filmach krótkometrażowych łódzkiej Filmówki: „Mirra” (reż. Anna Pawluczuk) i „Pokój Laury” (reż. Kamil Krukowski). Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich festiwalach Piosenki. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą. Jest stypendystką m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydenta Wrocławia oraz Fundacji Sapere Auso w Krakowie.

Patryk Ołdziejewski
Aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W 2016 roku ukończył Akademie Teatralną w Warszawie, Filia w Białymstoku. Po za aktorstwem spełnia się jako muzyk, grajek, pieśniarz, kompozytor. Działa na szerokim polu edukacyjnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nauczycieli. Pisze scenariusze oraz reżyseruje przedstawienia teatralne i widowiska.


Iwona Kolasińska
Artysta malarz, scenograf (kierownik Działu Sztuki PIK w Białymstoku). Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych. W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na ASP w Warszawie. Uzyskała dyplom ze scenografii filmowej. Pracowała na stanowisku kierownika w jednym z ośrodków Gdańskiego Archipelagu Kultury. Tworzyła scenografię i aranżacją gablot wystawienniczych w Muzeum Pamięci Sybiru. Obecnie realizuje się artystycznie w Podlaskim Instytucie Kultury.

PROGRAM

KOLEJNOŚĆ WYSTĄPIEŃ 

REGULAMIN

KARTY UCZESTNIKA DO WYDRUKU


Dyplomy i plakat do pobrania dla Organizatorów Eliminacji: szkolnych, przedszkolnych, miejskich i gminnych.

Szczegółowe informacje:
Dział Sztuki
Emilia Wyszkowska, Magdalena Talmon
piktogramy@pikpodlaskie.pl / teatr@pikpodlaskie.pl
tel. 85 740-37-15

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Przeglądy