Jesteś na stronie: Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Przetykaną – Radziuszkę
Ładowanie Wydarzenia

Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Przetykaną – Radziuszkę

Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Przetykaną – Radziuszkę
Data
20 września 2024

Szczegóły

Na tradycyjne tkaniny lub produkty użytkowe inspirowane tkaniną czekamy do 20 września 2024.

Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie technikami tkackimi i indywidualny rozwój uczestników warsztatów tkackich. Młode osoby, dla których wzornictwo podlaskie i tkactwo jest źródłem inspiracji, coraz częściej wykorzystują je w swoich pracach.

W 2023 roku wydaliśmy publikację „Radziuszka – wzory i technika”, w której opracowano 17 schematów tkanin przetykanych, pozyskanych ze starych spisków i wystaw tkanin z terenu województwa podlaskiego. Chcemy zachęcić do stosowania opracowanych wzorów i upowszechniania tej pięknej tkaniny, niegdyś bardzo popularnej dlatego przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy z wykorzystaniem wzorów z tej książki dostępnej online na stronie http://dwuosnowowa.pl 

Konkurs na wykonanie tradycyjnej tkaniny lub mniejszej formy tkackiej – np. poduszki, czy torby jest adresowany do osób dorosłych, utytułowanych twórców ludowych – znawców tradycji i do tkaczek/tkaczy młodego pokolenia, uczestniczek/uczestników warsztatów tkackich, zainspirowanych tkaniną tradycyjną. Pula nagród wynosi 10.000 zł.

Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku w terminie 4 – 26 października 2024 r. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród planowane jest w sobotę, 26 października 2024 r. o godz. 11.00.

 

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA

 

Informacji na temat warsztatów i szkoleń udziela Krystyna Kunicka,
Dział Kultury Ludowej PIK w Białymstoku,
tel. 85 749 60 50, k.kunicka@pikpodlaskie.pl

Projekt „Podlaskie sploty – V Festiwal Tkactwa” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Poland
Telefon
504078846