Jesteś na stronie: EtnoNurty: Lautari
Ładowanie Wydarzenia

EtnoNurty: Lautari

EtnoNurty: Lautari
Data
26 czerwca 2021
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Zespół zagrał w ramach cyklu EtnoNurty.

fot. Joanna Krukowska / PIK w Białymstoku

 

Podlaski Instytut Kultury zaprosił 26 czerwca, o godz. 19.00, na czwarty koncert z cyklu EtnoNurty. Tym razem w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 zagrał zespół Lautari, łączący w swojej twórczości folk, etnojazz, muzykę kameralną i muzykę współczesną.

EtnoNurty to nowy cykl koncertowy Podlaskiego Instytutu Kultury, prezentujący zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w jego ramach będą pokazywać, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Płyta zespołu Lautari, pod tytułem „Vol. 67” zawiera awangardowe opracowania muzyki ludowej na kameralny zespół instrumentalny z fortepianem preparowanym. To nowe oblicze dawnej muzyki, która mimo swojej aktualności, nie traci jednocześnie niczego ze swych podstawowych sensów: użyteczności, obrzędowości i magii.

Skład zespołu:
Maciej Filipczuk – skrzypce
Jacek Hałas – fortepian preparowany, akordeon
Michał Żak – klarnet, flet, szałamaja
gościnnie: Marcin Lamch – kontrabas

Wydarzenie zorganizowane zostało przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
30 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: EtnoNurty Koncerty