Jesteś na stronie: Tutaj jestem – konkurs literacki
Ładowanie Wydarzenia

Tutaj jestem – konkurs literacki

Tutaj jestem – konkurs literacki
Data
31 maja 2024

Szczegóły

Na prace literackie w kategorii proza czekamy do 31 maja. Zapraszamy debiutujących autorów.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza osoby piszące amatorsko do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą „Tutaj jestem”. To już czternasta edycja tego konkursu adresowanego do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa. Nagrodę stanowi wydanie przez Podlaski Instytut Kultury wybranej przez jury pracy, która zostanie profesjonalnie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana. Autor nagrodzonej pracy otrzyma 200 egzemplarzy publikacji.

Cieszy nas bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej znany i że zgłaszanych prac jest z każdym rokiem coraz więcej – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku – wiemy, że wiele osób pisze powieści, nowele, opowiadania i chowa swoje prace do szuflady. Najwyższy czas je wyjąć i pokazać światu. Czekamy na zgłoszenia do końca maja.

Tematyka prac może być bardzo różnorodna. Dotychczas na konkurs trafiały powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłoszonych prac były zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży.

Wszystkie nadesłane prace nasi jurorzy starannie przeczytają i wybiorą tę jedną zwycięską, która zostanie zredagowana, opracowana graficznie, zilustrowana i wydana – podkreśla Barbara Popławska z Podlaskiego Instytutu Kultury, koordynatorka konkursu – autor otrzyma 200 egzemplarzy pięknie wydanej pracy. Dla niezawodowych pisarzy to szansa na pierwsze opracowanie i wydanie swojej książki, zaistnienie w świecie literatury.

Tematyka prac jest dowolna, ale mile widziane są wątki związane z województwem podlaskim. Jury, wybierając zwycięską pracę, będzie kierować się oryginalnym ujęciem tematu, kreatywnością i wyobraźnią autora, umiejętnością operowania językiem literackim, spójnością języka z tematyką pracy. Mottem konkursu, tradycyjnie już, są słowa Michała Zabłockiego:

Tutaj jestem, gdzie byłem,
Gdzie się urodziłem,
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem.
Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić,
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (…).

 

Karta zgłoszenia
Regulamin

 

Informacje o konkursie:
Barbara Popławska
Dział Promocji PIK
85 740 37 22
b.poplawska@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Kategorie: Konkursy