Jesteś na stronie: „Figury” – malarstwo Joanny Golon
Ładowanie Wydarzenia

„Figury” – malarstwo Joanny Golon

„Figury” – malarstwo Joanny Golon
Data
18 lutego 2020, godz. 18:00
- 17 marca 2020
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury organizował wystawę malarstwa Joanny Golon pt. „Figury”. Wernisaż odbył się we wtorek, 18 lutego, o godz. 18.00, w galerii PIK przy ul. Kilińskiego 8.

Joanna Golon początkowo malowała w technice olejnej, zasmakowała jednak w akrylach, które – jak sama mówi – bardziej odpowiadają jej temperamentowi. Skłania się ku malarstwu figuratywnemu. Wydobywa w nim półtony, z dominującą chłodną gamą barwną, niekiedy wzmocnioną jakimś kolorystycznym akcentem. Tematy jej kompozycji oscylują wokół uczuć, marzeń. Przedstawiają ulotne momenty relacji między ludźmi, chwile osobistych refleksji, niekiedy balansujące między realizmem a baśnią. Pojawiają się też w nich sceny rodzajowe, w których można się doszukać uniwersalnych związków rodzinnych, przyjacielskich, towarzyskich.

„W malarstwie szukam człowieka, emocji i nastroju, zdarzeń, które dzieją się w ludzkich głowach. Ludzie wydają się najważniejsi  i najciekawsi – ze swoją siłą i swoimi słabościami” – mówi artystka.

Joanna Golon – z wykształcenia politolog, z zawodu dziennikarka, związana początkowo z telewizją, aktualnie Radiem Olsztyn. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Należy do Grupy Twórczej „Złota Linia”, z którą prezentowała prace na wielu wystawach, m. in. w A.R. Gallery w Nowym Jorku. Laureatka Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece impresje”. Z WOAK-iem związana dzięki plenerom malarskim m.in. w Dolistowie, Mielniku, Bacikach, Przewięzi.

Wystawa była czynna do 17 marca 2020 r.

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Polska
Telefon
85 740 37 16
Kategorie: Wystawy