Jesteś na stronie: EtnoNurty: Janusz Prusinowski Kompania
Ładowanie Wydarzenia

EtnoNurty: Janusz Prusinowski Kompania

EtnoNurty: Janusz Prusinowski Kompania
Data
28 maja 2021
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Czołowy zespół polskiej muzyki tradycyjnej zagra w Spodkach.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza 28 maja, o godz. 19.00, do Spodków przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na drugi koncert z cyklu EtnoNurty.

Janusz Prusinowski Kompania to absolutna czołówka polskiej sceny muzyki tradycyjnej. Członkowie zespołu uczą się i kultywują tradycję wiejskich muzykantów, jednocześnie szukając w jej obrębie własnych środków wyrazu. To awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Na repertuar Kompanii składają się tańce i pieśni z Polski Centralnej, przede wszystkim mazurki. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność – z nowoczesnością. Skład zespołu kierowanego przez Prusinowskiego uzupełniają Piotr Piszczatowski i Michał Żak.

Kompania wystąpi w ramach nowego cyklu koncertowego – EtnoNurty, który prezentuje zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w jego ramach będą pokazywać, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Bilety cenie 30 zł będą do nabycia od 24.05 i na dwie godziny przed koncertem. 

zdjęcie: Aleksandra Rózga

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Organizator

Telefon
85 740-37-22
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
30 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: EtnoNurty Koncerty