Jesteś na stronie: Dwa koncerty Kurpi Zielonych dla Hospicjum
Ładowanie Wydarzenia

Dwa koncerty Kurpi Zielonych dla Hospicjum

Dwa koncerty Kurpi Zielonych dla Hospicjum
Data
11 grudnia 2021
Czas
godz. 14:00
Miejsce

Szczegóły

11 grudnia o godzinie 14.00 i 17.00 zapraszamy do Spodków na 2 koncerty charytatywne na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

Hospicjum swoją pracę zaczynało od wolontaryjnej opieki domowej. Determinacja i sukcesywne dążenie do celu, którym jest pomoc ciężko chorym, zaowocowała rozbudową działań, by docierać do jak największej liczby potrzebujących. Z inicjatywy Towarzystwa powstało w 1992 r. pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum „Dom Opatrzności Bożej”. Obecnie profil funkcjonowania jest rozszerzony o opiekę domową i nową formę opieki wytchnieniowej dla rodzin chorych.

„Kurpie Zielone” włączają się w akcję i poprzez dwa koncerty charytatywne zwracają uwagę na potrzebę wsparcia działań na rzecz chorych. Hospicjum to ludzie, którzy całe serce wkładają w pracę z chorymi, szczególnie tymi z chorobą nowotworową. Koncert to również wyraz wdzięczności za pracę lekarzy, pielęgniarek, duszpasterzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów.

Podczas koncertów odbywać się będzie zbiórka funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorym „Hospicjum”.  Zachęcamy do udzielania wsparcia finansowego nie tylko podczas wspólnego spotkania w Spodkach! https://www.hospicjum.bialystok.pl/mozesz-pomoc.html

W wykonaniu „Kurpi Zielonych” będzie można obejrzeć tańce i pieśni ludowe z Opoczyńskiego, Rzeszowskiego, Sądecczyzny, Łemkowszczyzny, Spisza czy też Żywca. W programie usłyszą Państwo także piękne lecz zapomniane kolędy i pastorałki z Podlasia oraz innych regionów Polski, które wprowadzą nas w świąteczny klimat. Będzie także można zaśpiewać je razem z wokalistami i tancerzami zespołu! 

kierownictwo artystyczne, choreografia – Mariusz Żwierko

przygotowanie taneczne, choreografia – Agnieszka Ondruch – Sikora

kierownictwo muzyczne, przygotowanie wokalne – Andrzej Grzybowski

przygotowanie wokalne – Marta Szałkiewicz

przygotowanie kostiumów – Zofia Gierasimczuk, Agnieszka Ondruch – Sikora

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Spodkach od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:30

Organizator

Telefon
85 740-37-22
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: Koncerty