Jesteś na stronie: Dzień Kobiet Kultury w PIK
Treść strony

Dzień Kobiet Kultury w PIK

Dzień Kobiet Kultury w PIK

Marszałek Województwa Podlaskiego wraz z PIKiem zaprosił kobiety pracujące w instytucjach kultury na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

 

W Podlaskim Instytucie Kultury spotkały się menadżerki, animatorki, instruktorki – słowem kobiety pracujące w obszarze kultury z całego regionu. Życzenia złożył im Marek Malinowski – członek zarządu województwa. Panie oprócz podziękowań za swoją codzienną pracę otrzymały także kwiaty. Wśród zaproszonych gości była między innymi Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP, prof. Violetta Bielecka, dyrektor OiFP, Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej, Katarzyna Ancipiuk, p.o. dyrektora PMKL, a Muzeum Podlaskie reprezentowała wicedyrektor Krystyna Stawecka. Przybyłe „kobiety kultury” powitała Agnieszka Kurzyna-Zarzecka, p.o. dyrektora PIK. Po życzeniach i podziękowaniach zaproszeni gości mogli wysłuchać koncertu Maestro Chives’a – znanego na świecie skrzypka, artysty Opery i Filharmonii Podlaskiej. O tym jak zmieniały się kanony kobiecego piękna oraz jak można podążać za modą bez szkody dla siebie opowiedziała Elwira Horosz, znana projektantka i stylistka, laureatka wielu konkursów modowych. Na zakończenie sztukę makijażu zaprezentowała Kinga Klepacka – makeupistka i wizażystka, której charakteryzacje ukazały się we włoskim wydaniu magazynu Vouge. 

To było wyjątkowe spotkanie, zorganizowane dla wyjątkowych kobiet. Wzięło w nim udział blisko 150 pań z gminnych i wojewódzkich instytucji kultury z województwa.