Jesteś na stronie: 65-lat PIK
Treść strony

65-lat PIK

65-lat PIK

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia działalności.

Jesteśmy instytucją kultury z tradycjami, starającą się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom mieszkańców województwa podlaskiego, wzbogacając wciąż swoją ofertę o nowe projekty i rozwiązania.

Od 1957 roku, początkowo jako Wojewódzki Dom Kultury, potem Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (1991), a obecnie Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku (2020) prowadzimy m.in. działalność wystawienniczą, wydawniczą, edukacyjną oraz podejmujemy wiele działań związanych z organizacją  festiwali, koncertów, warsztatów, kursów, wystaw, przeglądów czy konkursów. Znacząco wspieramy amatorski ruch artystyczny w dziedzinie folkloru, rękodzieła ludowego i artystycznego wykorzystując do tego nowe technologie w edukacji kulturowej i cyfrowej promocji dóbr kultury.

W tym wyjątkowym dla nas roku, oprócz stałych imprez, przygotowujemy wiele specjalnych wydarzeń artystycznych, na które wkrótce Państwa zaprosimy, a główne obchody 65-lecia działalności planujemy zorganizować w formie dużego wydarzenia w listopadzie 2022 r.