Jesteś na stronie: „1, 2, 3, widownia patrzy” – bezpłatne warsztaty teatralne w ramach BMK
Treść strony

„1, 2, 3, widownia patrzy” – bezpłatne warsztaty teatralne w ramach BMK

„1, 2, 3, widownia patrzy” – bezpłatne warsztaty teatralne w ramach BMK

16 czerwca 2020 r., w godz. 10.00–14.00, zapraszamy animatorów kultury i edukatorów z województwa podlaskiego na bezpłatne warsztaty teatralne 1, 2, 3, widownia patrzy. Przygotowanie ucznia do autoprezentacji, wystąpień publicznych, konkursów i akademii.

Warsztaty poprowadzi Emilia Wyszkowska, instruktor ds. teatralnych w Podlaskim Instytucie Kultury. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chciałyby się dowiedzieć, jak prowadzić zajęcia teatralne przygotowujące dzieci i młodzież do wystąpień publicznych (konkursy recytatorskie, akademie, przedstawienia). Program spotkania obejmuje takie zagadnienia jak dobór repertuaru do danego dziecka, pomoc przy opanowaniu pamięciowym tekstu czy tremy. Podczas warsztatu uczestnicy przetestują ćwiczenia dykcyjne, emisyjne, oddechowe, rozgrzewki buzi i języka i zapoznają się z konkretnymi przykładami ich zastosowania.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2020 r., do godz. 12.00. Warto się pospieszyć, ponieważ z racji ograniczonej liczby miejsc (20), o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Emilia Wyszkowska – z wykształcenia pedagog, arteterapeuta i animator kultury, z zamiłowania, pasji i doświadczenia zawodowego instruktor teatralny i reżyser teatrów niezawodowych. W wolnych chwilach rękodzielnik. Z urodzenia i z wyboru mieszkanka Supraśla. Przygodę z teatrem amatorskim zaczęła jako przedszkolak. W świat magii teatralnej wprowadzali ją tacy instruktorzy jak Jerzy Siech, Antonina Sokołowska, Wioletta Bogorodź i Marek Ciunel. Od 2002 roku prowadzi własne amatorskie zespoły teatralne, m.in. Teatr Proscenium, teatr w VIII LO w Białymstoku, Pracownia Działań Teatralnych „Yaka”. Przez siedem lat swoje działania artystyczne związała z Republika Czeską, gdzie w Pradze założyła i prowadziła Teatr trAKTOR. Projekt ten zrzeszał Polaków i osoby innej narodowości, którzy poprzez teatr doświadczali polskiej kultury. Jest organizatorem wieczorów literackich, wystaw, koncertów i warsztatów. Współpracowała z profesjonalnym teatrami (m.in. Teatrem Novego Fronta czy Teatrem Wierszalin). Swoje działania w ruchu teatrów amatorskich wiąże z badaniem historii miejsca i pedagogiką społeczną. Od 2020 roku instruktor do spraw teatralnych w Podlaskim Instytucie Kultury.

Informacji na temat warsztatu udziela:
Emilia Wyszkowska
Dział Animacji Kultury PIK
tel. 85 744 63 13
e.wyszkowska@pikpodlaskie.pl

Regulamin warsztatów teatralnych (PDF, 179.6KB)
Informacja Administratora w zakresie RODO (PDF, 136.7KB)
Oświadczenie uczestnika warsztatu (PDF, 130.1KB)

Rekrutacja zakończona!