Jesteś na stronie: Zima – wystawa online Foto Spółdzielni
Treść strony

Zima – wystawa online Foto Spółdzielni

Zima – wystawa online Foto Spółdzielni

Zbiorowa wystawa fotografii grupy Foto Spółdzielnia prezentująca zimowe krajobrazy Białegostoku i woj. podlaskiego.

„Patrz oczyma, fotografuj sercem” – ta sentencja autorstwa Davida du Chemina przyświeca grupie od początku działalności i oddaje istotę ich pasji.

Jak mówią członkowie Foto Spółdzielni – jesteśmy zespołem dzięki temu, że zdjęcia wypływają tak naprawdę z nas, z tego, co czujemy i najbardziej kochamy. To implikuje efekty, które najbardziej nas satysfakcjonują. Życie w obecnych czasach ucieka bardzo szybko, żyjemy w pośpiechu i ciągłym biegu, więc także…„fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości” – jak mawiał Henri Cartier-Bresson Staramy się za tym nadążać, bo mnóstwo osób wkoło robi zdjęcia pośpiesznie, strzelając jak z karabinu maszynowego. Byle szybko, jak najwięcej i… czasem również byle jak. W tym pośpiechu jednak warto się zatrzymać – przyjrzeć się światu i światłu, zaobserwować szczegóły, porozmawiać z osobą fotografowaną, po prostu myśleć, zanim wciśnie się spust migawki.

Członkowie grupy starają się działać w zgodzie z zasadami i samym sobą. Każdy z nich wciąż poszukuje, bo wciąż rozwija w sobie zdolność dostrzegania rzeczy wyjątkowych, lub odwrotnie – powszednich, ale w sposób wyjątkowy zauważonych.

Foto Spółdzielnia – to grupa amatorsko fotografujących pasjonatów, działająca od 5 lat przy Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Na wystawie pt. „Zima” swoje zdjęcia prezentują: Maria Safarewicz, Emilia Szotko, Jarosław Popławski, Krzysztof Borowski, Krystian Andraka, Piotr Łozowik, Cezary Fabiszewski i Adam Ślefarski.