Jesteś na stronie: Zapisy na warsztaty tkackie w ramach Podlaskich Splotów
Treść strony

Zapisy na warsztaty tkackie w ramach Podlaskich Splotów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów tkackich.

Przygotowaliśmy cztery 6-dniowe i jeden 4-dniowy warsztat, podczas których uznani twórcy przeszkolą 30 dorosłych osób. Program warsztatów będzie obejmował prezentację gotowych prac wykonanych w danej technice, omówienie techniki, przygotowanie krosna do pracy, osnucie, wytkanie i wykończenie tkaniny. Każdy z uczestników będzie pracował na własnym krośnie, chyba, że technika tkacka będzie wymagała tkania we dwoje.

Warsztaty skierowane są do pełnoletnich twórców, rzemieślników oraz osób chcących poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu tkactwa, artystów zajmujących się rękodziełem, pasjonatów. W szczególności zależy nam na osobach zamieszkałych w województwie podlaskim, które dzięki nabytym umiejętnościom będą mogły kontynuować tradycje tkackie  w naszym regionie. 

W  tegorocznej edycji programu Podlaskie Sploty – IV Festiwal Tkactwa proponujemy: warsztat tkaniny przetykanej (radziuszki), sejpaku, tkaniny dwuosnowowej, chodników oraz tkaniny wybieranej tzw. „pereborów”. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów, wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia oraz przesłanie jej skanu na adres: k.kunicka@pikpodlaskie.pl.

REGULAMIN WARSZTATÓW (PDF, 540.1KB)

KARTA ZGŁOSZENIA (DOCX, 172.3KB)

 

PATRONI MEDIALNI