Jesteś na stronie: Zakończenie projektu pikTOgraMY
Treść strony

Zakończenie projektu pikTOgraMY

13 września 2022 r. w Spodkach PIK odbyło się spotkanie wieńczące projekt pikTOgraMY. Na spotkanie zostali zaproszeni partnerzy projektu, artyści zaangażowani w jego tworzenie oraz dzieci biorące udział w spektaklu Mikrokosmos wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji reportażu z projektu oraz zapisu premiery spektaklu. Była to okazja do wymiany doświadczeń i refleksji związanych z realizacją projektu.

Projekt pikTOgramy to działania, które mają przygotować dzieci i młodzież do aktywnego odbioru sztuki i udziału w życiu kulturalnym. Przeprowadzone zostały trzy zasadnicze działania. Po pierwsze – prezentacja profesjonalnych spektakli wystawianych przez zawodowe zespoły teatralne oraz warsztaty budowania domków dla owadów w ramach Objazdu Teatralnego pikTOgraMY. W ramach objazdu spektakle i warsztaty odbyły się w miejscowościach Wąsosz, Sejny, Dąbrowa Białostocka, Michałowo i Choroszcz. Po drugie warsztaty teatralne, konstrukcyjne i scenograficzne dla dzieci i młodzieży. Wreszcie po trzecie – realizacja przez uczestników warsztatów własnego spektaklu Mikrokosmos i zaprezentowanie go w kilku miejscowościach: Choroszczy, Topilcu, Knyszynie i Supraślu.

W projekcie wzięły udział 353 osoby. Dzieci i młodzież to 251 osób co stanowi 71% wszystkich odbiorców zadania.

Jeszcze raz dziękujemy Pracowni O!poka, artystom z teatru Małe Mi i Czrevo, artystom realizującym spektakl: Małgorzacie Tarasewicz-Wosik, Karolowi Smacznemu, Marcinowi Tomkielowi, Miłoszowi Pietruskiemu i Michałowi Górczyńskiemu za profesjonalny wkład w życie projektu.

Dziękujemy naszym partnerom, a są to: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Ośrodek Kultury w Sejnach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, Parafia św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu, Knyszyński Ośrodek Kultury i Akademia Supraska.

Przede wszystkim, dziękujemy naszym odbiorcom: widowni tej najmłodszej jak i tej nieco starszej, dzieciom biorącym udział w warsztatach budowania domków dla owadów oraz młodym adeptom sztuki teatralnej, którzy realizowali spektakl Mikrokosmos.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.