Jesteś na stronie: Wyróżnienie dla książki Wojtuś
Treść strony

Wyróżnienie dla książki Wojtuś

Wyróżnienie dla książki Wojtuś

Z przyjemnością informujemy, że wydana przez nas książka „Wojtuś” Marusza Góry została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY.

Książka Mariusza Góry w 2022 zwyciężyła w organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury konkursie literackim „Tutaj jestem”.

Jestem niezwykle dumna i bardzo się cieszę, że książka wydana przez Podlaski Instytut Kultury zdobyła uznanie w tak prestiżowym konkursie – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. – Gratuluję Autorowi, który potrafi w sposób niezwykle subtelny, a jednocześnie przejmujący pisać o rzeczach ważnych, nieprzemijających i uniwersalnych. Jestem przekonana, że „Wojtuś” zapoczątkuje drogę literacką Mariusza Góry i cieszę się, że Podlaski Instytut Kultury jest wydawcą tej niezwykłej książki, której lekturę szczerze wszystkim polecam.

„Wojtuś” to subtelna opowieść o emocjach, uczuciach, o świecie dzieci i dorosłych. Autor nie boi się trudnych tematów, ale język którym operuje jest wyjątkowo delikatny i subtelny, co pozwala oswoić nawet trudne emocje, strachy i lęki. To książka, która porusza, pobudza do refleksji i nie pozwala zapomnieć o miłości i nadziei. Doskonałym dopełnieniem świata wykreowanego przez Autora są przepięknie ilustracje Magdaleny Toczydłowskiej. Redakcję publikacji prowadziła dr Katarzyna Kościewicz.

Podlaski Instytut Kultury już od dwunastu lat zaprasza do udziału w konkursie literackim „Tutaj jestem”. Jest to konkurs skierowany do osób, które debiut pisarski mają jeszcze przed sobą. Na konkurs można nadsyłać prozę lub poezję, a nagrodą jest wydanie zwycięskiej pracy. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na www.pikpodlaskie.pl.