Jesteś na stronie: Współpracujący z PIK twórcy otrzymali stypendia MKiDN
Treść strony

Współpracujący z PIK twórcy otrzymali stypendia MKiDN

Irena Ignaciuk, Marta Pokojowczyk i Paweł Piechowski otrzymali wsparcie na realizację swoich przedsięwzięć twórczych.

293 osoby otrzymały stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację przedsięwzięć twórczych lub z zakresu upowszechniania kultury na rok 2023 – poinformowano na stronie MKiDN. Minister kultury przyznał stypendia na łączną kwotę 12,5 mln zł. Jak podano, „w tegorocznym naborze stypendialnym wpłynęły 1 732 wnioski, wśród których 1 690 było poprawnych pod względem formalnym”.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych osób znaleźli się twórcy współpracujący z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku. W dziedzinie twórczości ludowej, dziewięciomiesięczne wsparcie otrzymali tkaczka z Lewkowa Starego – Irena Ignaciuk i garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej – Paweł Piechowski. Grono stypendystów uzupełniła malarka i historyczka sztuki – Marta Pokojowczyk, uczestniczka organizowanych przez PIK warsztatów tkackich i autorka projektu Tkactwo 3D prezentowanego w galerii PIK w 2020 roku, która otrzymała roczne stypendium w dziedzinie sztuki wizualne.

Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na efekty prac.

Przyznane stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego będą przeznaczone na realizację przedsięwzięć twórczych lub zakresu upowszechniania kultury, m.in. przygotowanie cyklu obrazów, fotografii, rzeźb, stworzenie projektów artystycznych z wykorzystaniem technik filmowych czy komputerowych, prowadzenie warsztatów, opracowanie materiałów do monografii, projekty stron internetowych oraz tworzenie scenariuszy filmowych.