Jesteś na stronie: Wielkanocny Jarmark u Babci!
Treść strony

Wielkanocny Jarmark u Babci!

Jarmark odbył się w dniach 23-24 marca 2024 r., relacja zdjęciowa.

Baby, mazurki, sękacze, mrowiska, słynne orzeszki, miody, swojskie sery i ekologiczne mąki. To wszystko czekało na smakoszy regionalnych przysmaków przed budynkiem urzędu marszałkowskiego z charakterystycznym muralem „Wyślij pocztówkę dla Babci …i Dziadka”. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.
Byliśmy i my z naszym stoiskiem, gdzie można było kupić nasze gadżety z wizerunkiem dziewczynki: torby, kubki, magnesy, wylosować drobny upominek. A dla dzieciaków mieliśmy specjalnie przygotowane animacje. 
Jarmark u Babci to świetna okazja, by spotkać się w gronie podlaskich producentów i kół gospodyń wiejskich i przygotować wspaniałe święta. To też okazja do wspomnień, które pojawiają się dzięki smakom z dzieciństwa. A za nimi najczęściej stoi patronująca naszemu jarmarkowi babcia. Ostoja tradycji, smaków, strażniczka rodzinnych kulinariów – zachęcał do odwiedzenia kiermaszu marszałek Artur Kosicki.
Mieszanki ziołowe, octy i syropy wspomagające zdrowie z Knyszewicz czy miody z pasieki z Kruszewa i Świrydy. Ekologiczne mąki i kasze ze Starego Berezowa, sery podpuszczkowe od Jolanty Sakowicz z Bobrówki, oładzie drożdżowe ze Starego Dolistowa, podlaskie ciastka ze skwarkami z miejscowości Idźki-Wykno oraz oleje z domowej manufaktury ze wsi Kozarze. Swoje wyroby zaprezentowały również panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich. Duża część produktów oferowanych podczas jarmarku znajduje się w bazie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. Można tam znaleźć wyłącznie sprawdzonych wytwórców, którzy czerpią z najlepszych tradycji i bazują na lokalnych, naturalnych produktach. Najcenniejsze skarby podlaskiej spiżarni są chronione certyfikatami jakości i pochodzenia. W bazie znajduje się ponad 230 twórców rozmaitych smaków z różnych stron naszego regionu.