Jesteś na stronie: Warsztaty w Mikrokosmosie
Treść strony

Warsztaty w Mikrokosmosie

pikTOgraMY – rozpoczęły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

To wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki na teatralnej scenie. Podlaski instytut Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży bezpłatne warsztaty teatralne, konstrukcyjne i scenograficzne. Zgłosiło się dwudziestu młodych pasjonatów sztuki teatralnej, którzy przez pięć dni będą się uczyć pod okiem profesjonalistów i zrealizują spektakl MIKROKOSMOS. To sztuka oparta na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowana komedią „Ze života hmyzu” – „Z życia owadów”. Reżyserem będzie Karol Smaczny, muzykę przygotuje Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagra aktor Marcin Tomkiel.

To będzie świetna sytuacja, że głównego bohatera zagra znakomity, profesjonalny aktor. Dzieci będą mogły cały czas podpatrywać go na scenie, uczyć się od niego – podkreśla Karol Smaczny, reżyser spektaklu.

Warsztaty już się rozpoczęły i potrwają do 24 czerwca. Młodzi aktorzy mają zajęcia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Tam też odbędzie się 26 czerwca, o godz. 15.00 się premiera spektaklu MIKROKOSMOS.

To znakomita szansa dla dzieci i młodzieży  na obycie się ze sceną, rozwój kreatywności, zamiłowania do teatru – przekonuje Izabela Dąbrowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Po premierze spektakl obejrzą mieszkańcy trzech miejscowości: Topilca, Knyszyna i Supraśla.

pikTOgraMY to duży projekt, który ma zachęcić dzieci i młodzież zarówno do uczestniczenia w ofercie teatralnej, jak i tworzenia swojej. Zyskał on dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.