Jesteś na stronie: Teatr, kino, koncerty i urodziny Spodków na pożegnanie lata z PIK
Treść strony

Teatr, kino, koncerty i urodziny Spodków na pożegnanie lata z PIK

Teatr, kino, koncerty i urodziny Spodków na pożegnanie lata z PIK

Tak hucznego pożegnania lata i wakacji jeszcze nie było. PIK przy wsparciu województwa podlaskiego przygotował znakomitą ofertę.

Zaprezentowali ją 29 sierpnia podczas konferencji prasowej w Spodkach PIK Sebastian Łukaszewicz – wicemarszałek województwa podlaskiego, Wiktoria Wnorowska – dyrektor PIK oraz Artur Szydłowski, koordynator jednego z wydarzeń.

Nikt nie lubi żegnać lata i przechodzić do jesiennej aury. Postanowiliśmy pożegnać je wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury barwnie, kolorowo, wesoło i muzycznie. A zaczniemy już drugiego września – zapraszał wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Właśnie 2 września warto przyjść do Spodków już o godzinie 15:00 na „Teatr na leżakach”, gdzie będzie można zobaczyć spektakl „Wodewil Warszawski”.

To autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia. Możemy przyjść do teatru, w sukienkach, krótkich spodenkach, tutaj przed Spodkami będą rozstawione leżaki, na których będzie można wygodnie usiąść i podziwiać to piękne wydarzenie – zachęcała dyrektor PIK Wiktoria Wnorowska.

Później o godzinie 17.00 publiczność wygodnie ulokowana na kocach i leżakach usłyszy największe szlagiery powojennej Warszawy w wykonaniu Warszawskiej Kapeli z Targówka. Będzie można nucić wspólnie z kapelą między innymi takie piosenki jak: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, czy Zimny Drań.

O 19:00 rozpocznie się Podlaskie Kino Plenerowe. Widzowie zobaczą dwie znane i lubiane produkcje: „Wojna z dziadkiem” oraz „King Richard. Zwycięska rodzina”.

Z kolei 8 września PIK wspólnie z zarządem województwa zaprasza na PIK&ROCK – plenerowy koncert przed Spodkami, który rozpoczną o godzinie 18:00 dwa zespoły rockowe: La Venders i The Boars, a o 20:30 wystąpi ØRGANEK. Koncert tak uznanego artysty to doskonała propozycja na mocne pożegnanie wakacji.

PIK&ROCK to impreza, która jest jakby pokłosiem naszego największego przeglądu zespołów rockowych w województwie podlaskim (…) Bohaterami tego wydarzenia będą laureaci drugiego miejsca z ubiegłego roku – grupa La Venders, która jest obecnie chyba jednym z najpopularniejszych młodzieżowych zespołów rockowych w Białymstoku oraz laureat Rockowań z 2019 roku – The Boars – mówił Artur Szydłowski z PIK – taka ciekawostka, że członkowie tego zespołu chodzili do tego samego liceum w Suwałkach co Tomasz Organek. Będzie więc to takie miłe spotkanie na naszej scenie plenerowej przed Spodkami.

16 września, w samo południe PIK zaprasza na 50. urodziny Spodków, które zostały wybudowane dosłownie w kilka miesięcy na dożynki krajowe w 1973 roku. Miały to być obiekty gastronomiczno-wystawiennicze, a ich konstrukcja, choć z wyglądu kosmiczna, miała się kojarzyć ze snopami zboża. Takich obiektów o zaokrąglonej bryle powstało wówczas więcej, ale kompleks czterech połączonych ze sobą robi wrażenie do dziś. Spodki lada chwila będą kompletnie modernizowane. Podczas konferencji z okazji 50-lecia obiektu będzie można posłuchać i zobaczyć jak wyglądały Spodki kiedyś i jak będą wyglądały po generalnym remoncie. Nie zbraknie oczywiście urodzinowego tortu.

Bardzo dziękuję pracownikom Podlaskiego Instytutu Kultury za przygotowanie tak wielu atrakcji i tak szerokiej oferty oraz zarządowi województwa z marszałkiem Arturem Kosickim i wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem na czele za wsparcie. Dla nas to szansa na tworzenie takich przedsięwzięć – podkreśliła dyrektor PIK Wiktoria Wnorowska

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku