Jesteś na stronie: Szkoda naszych łez – finisaż wystawy malarstwa Roberta Szczebiota
Treść strony

Szkoda naszych łez – finisaż wystawy malarstwa Roberta Szczebiota

Finisaż i rozstrzygnięcie konkursu – 23 października, o godz. 18:00 w Spodkach PIK.

fot. P. Zientara / PIK w Białymstoku
 

Wyniki konkursu

Szczęśliwe kupony to: LBL 69, BEP23, 2/8, 3366KK, EW333, 111
Posiadaczy zwycięskich kuponów prosimy o kontakt z autorem by ustalić szczegóły odebrania nagrody (Robert Szczebiot, robertszczebiot@gmail.com, 693 716 923). Uwaga! Proszę przynieść swoją część kuponu.

Uczestnicy mogli wygrać obraz z kolekcji lub nagrodę pocieszenia w postaci sygnowanego przez autora, wysokiej jakości druku, wybranego przez siebie obrazu. Wystarczyło przyjść na wystawę i odgadnąć symbol łączący wszystkie prace i narysować go na kuponie dostępnym na miejscu. W trakcie finisażu kilka wylosowanych kuponów zostało nagrodzonych. Nagrodą za pierwszy wylosowany kupon z poprawną odpowiedzią był obraz z wystawy.

Wystawa była czynna do 23 października 2022 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00.

Twórczość autora niezmiennie oscyluje wokół poczucia zagrożenia i straty, ale te niespokojne emocje okraszone są szczyptą humoru, a nawet infantylizacji. Obrazy z pogranicza jawy i sennych marzeń prowadzą widza przez oniryczne krainy, surrealistyczne pejzaże. Artysta nazywa swą twórczość eksperymentem – próbą łączenia klasycznego ujęcia malarstwa ze współczesnym stylem komunikacji wizualnej. Obrazy kierują w stronę przeciwstawnych pojęć, takich jak: radość – smutek, pompatyczność – rozrywkowość, wyrafinowanie – prostolinijność, poczucie straty i nadmiar. Wiele emocji towarzyszyło procesowi powstawania tej ekspozycji. Czy autorowi uda się nakierować widza na choćby podobne odczucia, przeżycia, przemyślenia?

fot. A. Ślefarski / PIK w Białymstoku