Jesteś na stronie: Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!
Treść strony

Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

Pięć osób z ZPiT Kurpie Zielone nominowanych do finału w Otrębusach.

fot. P. Dołżyński, M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

Wyniki  przesłuchań uczestników konkursu z dwóch województw – podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego:

I kategoria wiekowa – 8-13 lat

Józef Rafałowski
Klara Jabłońska
Stanisław Keńdzia

II kategoria wiekowa – 14-19 lat

Maryna Misiejuk
Marcel Nytko
Julia Rydelek

III kategoria wiekowa – 20-25 lat

Julia Piech
Zuzanna Wołk

IV kategoria wiekowa – 26+

Karolina Zadykowicz
Urszula Giers

Jury w składzie

Mirosław Ziomek
Waldemar Reich
Grażyna Kuklińska
Andżelika Iwaniuk
Andrzej Grzybowski

To już ostatnie, przedfinałowe przesłuchania uczestników konkursu z dwóch województw – podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W piątek 17 marca, o godz. 11:00, w Spodkach PIK Jury złożone z artystów z zespołu Mazowsze wysłuchało 18 osób w czterech kategoriach wiekowych, w tym sześciorga dzieci, czterech osób z kategorii młodzież, czterech w wieku od 20 do 25 lat oraz czterech w wieku powyżej 26 lat. Uczestnicy konkursu przyjechali z Białegostoku, Augustowa, Suwałk, Kolna, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta oraz Mrągowa. Laureaci tego etapu wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w październiku, w siedzibie Mazowsza w Otrębusach. 

Osoby, które znajdą się w finale konkursu otrzymają nagrody i wystąpią na gali razem z zespołem Mazowsze. Pierwsza nagroda to 10 000 zł, druga – 7 000 zł i trzecia – 5 000 zł. Nagrody finansowe zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej i będą wręczone podczas finału w Otrębusach. Organizator przewiduje również przyznanie Nagrody Publiczności w wysokości 5 000 zł.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka to szansa dla wszystkich którzy lubią i potrafią śpiewać, a do tego kochają repertuar Mazowsza. „Publiczność podczas każdego koncertu „Mazowsza” zawsze śpiewała i nuciła mazowszańskie piosenki. Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie? – mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu.

Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Biorą w nim udział setki śpiewaków w różnym wieku z całej Polski. To wielka przygoda z zespołem Mazowsze.

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.