Jesteś na stronie: Sukces Kurpi Zielonych i Pani Wiery Niczyporuk
Treść strony

Sukces Kurpi Zielonych i Pani Wiery Niczyporuk

Sukces Kurpi Zielonych i Pani Wiery Niczyporuk

Podlascy artyści z głównymi nagrodami na Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor – u źródeł kultury”.

Ogromny sukces w ogólnopolskim konkursie „Jawor – u źródeł kultury” odnieśli artyści z województwa podlaskiego. Dwie z czterech głównych nagród zdobyli reprezentanci wyłonieni przez Polskie Radio Białystok i Podlaski Instytut Kultury w regionalnych eliminacjach. To Grupa Wokalna Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” oraz Wiera Niczyporuk.

Ogłoszenie wyników odbyło się w niedzielę (18.06) w Tokarni koło Kielc. Wcześniej regionalne eliminacje przeprowadzały w poszczególnych województwach rozgłośnie Polskiego Radia we współpracy z różnymi instytucjami. Dlatego do Kielc i do Tokarni w ten weekend przyjechali artyści i twórcy ludowi z całego kraju.  

Rywalizowali w czterech kategoriach: kapela, solista, zespół folklorystyczny i rękodzieło.

W dwóch z nich jury zdecydowało o zwycięstwie reprezentantów województwa podlaskiego. Pierwsze miejsca zajęli: Grupa Wokalna Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” w kategorii „Zespół folklorystyczny” oraz Wiera Niczyporuk w kategorii „Solista”, którzy zgodnie podkreślają: „to docenienie naszej pracy, pasji, ale też pokazanie innym, jak ciekawe pomysły realizujemy w naszym regionie”. 

autor: Edyta Wołosik, Polskie Radio Białystok

więcej informacji na stronie:
Polskiego Radia Białystok
Radia Kielce