Jesteś na stronie: Spotkanie online z prof. Jerzym Bralczykiem
Treść strony

Spotkanie online z prof. Jerzym Bralczykiem

Zapraszamy na spotkanie z prof. Bralczykiem, podczas konferencji podsumowującej tegoroczną edycję projektu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie.

Z wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego, spotkamy się w formie online. Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadawania pytań. Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Prof. Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (mi.in.: Zwierzyniec, Pokochawszy. O miłości w języku, Na drugie Stanisław. Nowe księga imion, 500 zdań polskich, Wszystko zależy od przyimka, Jeść!!!, Rozmowy przy stole, Świat bez słowa), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”,  programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”, prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”, a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Więcej informacji o konferencji