Jesteś na stronie: Spotkanie z Robertem Pawłowskim i Iwoną Katarzyną Pawlak
Treść strony

Spotkanie z Robertem Pawłowskim i Iwoną Katarzyną Pawlak

Spotkanie z Robertem Pawłowskim i Iwoną Katarzyną Pawlak

Zdjęcia ze spotkania z autorem książki „Niemy Niemen” i Iwoną Katarzyną Pawlak odtwórczynią głównej roli w „Nad Niemnem”.

Autor udaje się w podróż śladami książki „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i stara się prześledzić ich dalsze losy. „Mamy to szczęście, że nie musimy opierać się na domysłach, jeśli chodzi o rodzinę Strzałkowskich i tego, co przyniosła im kolejna wojna i władza sowiecka. Po wkroczeniu wojsk sowieckich bolszewicy rozpoczęli polowanie na polskich panów. Tymi panami, okrutnymi krwiopijcami, miała być zubożała szlachta, do której należał między innymi Janek Bohatyrowicz. O jego tragicznych losach, o pomocy udzielonej jego rodzinie przez Aldonę Dzierżyńską – siostrę krwawego Feliksa, o pierwszym kontakcie z Bohatyrowiczami twórców filmu Nad Niemnem. Te oraz inne interesujące historie znajdziecie Państwo w książce Niemy Niemen” (z opisu wydawcy).

Podczas spotkania były publikowane zdjęcia archiwalne prawdziwych bohaterów „Nad Niemnem”. Udział w nim wzięła też Iwona Katarzyna Pawlak, która w filmowej adaptacji książki grała Justynę Orzelską, a poprowadził je Dominik Sołowiej.