Jesteś na stronie: Rozpoczął się II Turnus Podlaskich Wakacji z Kulturą
Treść strony

Rozpoczął się II Turnus Podlaskich Wakacji z Kulturą

Dzieci powitał na półkoloniach wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

Zaczęliśmy w PIKu II Turnus. Będzie dużo muzyki, tańca, literatury, a wszystko okraszone tradycją. Pierwszego dnia uczestników Podlaskich Wakacji z Kulturą powitał wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz, który przeczytał dzieciom fragment opowiadania „O pielęgnowaniu przyjaźni” z książki „Mądre bajki. Pozytywne myślenie” Agnieszki Antosiewicz. Pan wicemarszałek życzył dzieciom ciekawych wrażeń i miłego spędzania półkolonii.

Dzieci otrzymały na powitanie prezenty – gry i puzzle, które wspólnie z wicemarszałkiem rozdawała Pani Wiktoria Wnorowska, dyrektor PIK. 

W trakcie zajęć dzieci pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawców i opiekunów będą mogły zwiedzić gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej. W programie półkolonii są też zajęcia sportowe z przedstawicielami białostockich klubów – Lowlanders Białystok i Białostockiej Akademii Siatkówki, a także spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzieci spotkają się z przedstawicielami Straży Granicznej i Podlaskiej Policji. 

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku 7-11 lat. II turnus potrwa od 21 do 25 sierpnia 2023 r. 

Półkolonie są dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Szczegółowych informacji o feriach udziela Dział Edukacji i Projektów oraz Dział Promocji PIK:
tel. 85 740-37-25, 85 740-37-22
e-mail: wypoczynek@pikpodlaskie.pl
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.