Treść strony

Równowaga w działaniu – jak zadbać o siebie, pracując z ludźmi

Równowaga w działaniu – jak zadbać o siebie, pracując z ludźmi
Prowadząca: Pluta Karolina

Data: 25.05.2020 r., godz. 16:00–18:00
Liczba osób: 16

„Amy Jen Su, współzałożycielka dużej firmy konsultingowej, w jednym ze swoich artykułów dotyczących pracy pisze: Dbanie o siebie przestało być luksusem; to część mojej pracy”. Czy animatorki i animatorzy kultury mogą tak o sobie powiedzieć? Czym jest dbanie o siebie i jak to robić, pracując na co dzień z innymi ludźmi i ich twórczymi pomysłami? A jak zadbać o siebie, kiedy dodatkowo rzeczywistość za oknem cechuje ciągła niepewność?

Celem warsztatu jest wzmocnienie nas – osób pracujących w kulturze z innymi i dla innych.
Jak to zrobić? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, podzielimy się też swoimi sprawdzonymi sposobami, które pozwalają ustanowić nasze granice w działaniu.

Karolina Pluta – trenerka, pedagożka teatru, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów, członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz rocznego kursu terapii tańcem i ruchem. Obecnie pracuje w dziale projektów lokalnych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz współpracuje przy projekcie Fundacji Culture Shock, dotyczącym wypalenia zawodowego w środowisku organizacji pozarządowych. Współtworzy kolektyw artystyczny Laboratorium Teatralno-Społeczne. W swojej pracy wykorzystuje m.in. metodę design thinking, pedagogikę teatru, pracę z ciałem, NVC, techniki projekcyjne.